Jak pozyskać ruch ?

Jak pozyskać ruch ?

Blog Jak Pozyskac Ruch

Jak pozyskać ruch na stronie?

Czy wiesz, kiedy Twoja strona internetowa będzie skuteczna? Wtedy, kiedy będzie przyciągała wielu użytkowników. Prowadząc działania na rzecz zwiększenia ruchu na stronie możesz dotrzeć do większej liczby osób zainteresowanych Twoją ofertą. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy 9 sprawdzonych sposobów na zwiększenie generowanie na ruchu na stronie.

Nawet jeśli posiadasz nowoczesną i atrakcyjną stronę www, bez odwiedzających ją użytkowników będzie bezużyteczna. Rzadko odwiedzane witryny zamierają i zanikają pośród tysięcy innych, znajdujących się w internecie. Ich właściciele zniechęceni brakiem odwiedzin i realnych efektów posiadania porzucają je i tym samym zabierają sobie dostęp do jednego z najlepszych narzędzi biznesowych. Jeśli nie chcesz, żeby taka sytuacja spotkała Twoją stronę www, zacznij działać i generuj na niej ruch.

Dlaczego warto generować ruch na stronie?
Przede wszystkim przyciąga do Twojej strony nowych odbiorców, którzy zapoznają się z Twoją ofertą, a oni mogą stać się realnie płacącymi klientami. Jeśli dostarczysz im angażujących treści, będą komentować, lubić i udostępniać Twoją stronę, dzięki czemu Twoje grono odbiorców będzie stale się powiększać, bez ponoszenia przez Ciebie dużych nakładów finansowych.
Większa liczba użytkowników i wejść na stronę wpływa pozytywnie także na jej widoczność w wyszukiwarkach internetowych. Częściej odwiedzana strona będzie zajmowała wyższe pozycje na listach wyszukiwania – tak jest na przykład w przypadku wyszukiwarki Google. Dzięki temu dotrze do jeszcze większej liczby odbiorców, ponieważ wpisując pytanie do wyszukiwarki, zobaczą oni Twoją stronę na pierwszych stronach wyników.
Istotną zaletą działań generujących ruch jest ich niewielki koszt. W przeciwieństwie do innych kampanii marketingowych generowanie ruchu wymaga stosunkowo niskich nakładów finansowych i zapewnia osiągnięcie realnych wyników. Niektóre narzędzia mają charakter płatny, ale wiele z nich możesz wdrożyć za darmo.

Co skutecznie zwiększa ruch na stronie?

1. Odpowiednia domena
Nie wszyscy wiedzą, że słowa zawarte w adresie domeny podlegają takiemu samemu pozycjonowaniu, jak wszystkie inne treści na stronie. Dlatego wybierając adres domeny dla Twojej witryny, zwróć uwagę na słowa kluczowe, których możesz w nim użyć. Dobre pozycjonujące się domeny, będą się składać np. z połączenia dwóch popularnych fraz kluczowych.
Dzięki takiemu zabiegowi Twój adres domeny będzie nie tylko pozytywnie działał na pozycjonowanie strony, ale także z łatwością zapadnie w pamięć Twoich klientów – w końcu słowa kluczowe, to tak naprawdę najbardziej trafne skojarzenia z danym tematem, Łatwy do zapamiętania adres sprawi, że Twoi klienci szybciej odnajdą Twoją stronę w sieci.
Wybieraniu domeny dla swojego biznesu poświęciliśmy osobny wpis na naszym blogu – przeczytaj go, jeśli chcesz wiedzieć jak wybrać domenę, która przyciągnie klientów.

2. Mobilność i responsywność
Przystosowanie strony do przeglądania w telefonie komórkowym kiedyś było oznaką nowoczesności, dziś jest wymogiem, jeśli chcesz, żeby Twoja witryna przyciągała odwiedzających.
Większość internautów przegląda sieć korzystając ze smartfonów i urządzeń mobilnych – według szacunków jest to już niemal 60% użytkowników internetu. Dlatego, żeby chcieli korzystać z Twojej strony, musi być zbudowana tak, żeby mogli z niej swobodnie korzystać i chcieli na niej zostać. W innym przypadku będą na nią wchodzić, ale kiedy zobaczą, że odczytanie z niej jakichkolwiek informacji sprawia im problem, wyjdą z niej i więcej nie wrócą. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji, Twoja strona musi być mobilna.
Chcesz wiedzieć więcej, dlaczego mobilność strony www jest ważna? Przeczytaj tekst o mobilnych stronach internetowych na naszym blogu!

3. Dopracowana witryna
Nowoczesny wygląd strony internetowej, aktualne wtyczki i certyfikaty bezpieczeństwa – to wszystko ma wpływ na to, czy internauci będą chcieli odwiedzać Twoją stronę i do niej wracać. Jeśli wizyta na Twojej stronie sprawi im jakikolwiek problem, bardzo szybko ją porzucą, a przecież nie chcesz, żeby Twoi klienci uciekali od Twojej strony www.
Pamiętaj, że współczesne technologie bardzo szybko się zmieniają, dlatego każdą stronę internetową trzeba odpowiednio często przebudowywać i aktualizować. Zmieniają się także najskuteczniejsze słowa kluczowe, dlatego je również należy regularnie uzupełniać i poprawiać.

4. Dostarczanie odbiorcom treści
Jak zatrzymać uwagę Twoich klientów na dłużej? Daj im coś, co ich zaangażuje. Możesz prowadzić firmowego bloga, opublikować raport, trendbooka lub nagrać materiał wideo. Spraw, żeby Twoja strona stała się źródłem informacji dla wszystkich osób, które poszukują wiedzy w internecie. Dzięki temu będzie regularnie odwiedzana. Jeżeli dostarczona przez Ciebie treść będzie odpowiednio wartościowe, na pewno będzie szeroko udostępniana wśród internautów. Zyskasz kolejnych odbiorców i zbudujesz swój wizerunek jako eksperta w swojej dziedzinie.

5. Udzielanie się
Daj się zobaczyć – na forach branżowych, grupach w mediach społecznościowych, w portalach dla specjalistów. Wypowiadaj się na tematy, na których się znasz i pokaż się jako autorytet. Odsyłaj do treści zamieszczonych na Twojej stronie, jako do dobrego źródła wiedzy. Twoi klienci zobaczą, że jesteś profesjonalistą i interesujesz się swoją branżą i nie stoisz w miejscu, co sprawi, że chętniej wejdą na Twoją stronę i skorzystają z Twoich usług.

6. Media społecznościowe
Obecność w mediach społecznościowych, na przykład poprzez stworzenie firmowego fanpage na Facebooku i zintegrowanie go ze stroną www, skutecznie przyciągnie odwiedzających, zainteresowanych Twoją ofertą.
Z jednej strony obecność w mediach społecznościowych pozwoli Twoim odbiorcom dotrzeć do Twojej strony, bo jej adres będzie umieszczony na Twoim profilu. Z drugiej, będą mogli polubić Twój profil i na bieżąco otrzymywać informacje, które tam zamieszczasz, na przykład linki do nowych treści na Twojej stronie.

7. Pozycjonowanie
Czyli działania na stronie mające na celu podniesienie widoczności strony w wyszukiwarkach internetowych. Pozycjonowanie obejmuje między innymi: dobór odpowiednich słów kluczowych i umieszczenie ich w meta-tagach na stronie, odpowiednią redakcję nagłówków czy opisanie plików graficznych znajdujących się na stronie.
Algorytmy wyszukiwarek internetowych nieustannie przeszukują sieć i dopasowują witryny internetowe do pytań zadawanych przez użytkowników właśnie na podstawie tego, jaką treść zawierają. Dlatego strona, która została skutecznie wypozycjonowana będzie wyświetlała się na pierwszych stronach wyników wyszukiwania.

8. Mailing
Przemyślana i dopracowana wysyłka maili reklamowych to bardzo skuteczne narzędzie generowania ruchu na stronie. Takie wiadomości trafiają do osób, które mogą być zainteresowane Twoją ofertą i przekierowują je do Twojej witryny.
W ofercie firm zajmujących się prowadzeniem kampanii możesz znaleźć propozycje opracowania dla Ciebie takiego maila i wysłania go do odbiorców, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych. Dzięki temu masz gwarancję, że całość zostanie profesjonalnie przygotowana i dostarczona do osób, które są naprawdę zainteresowane Twoją ofertą.

9. Płatne kampanie banerowe
Kampanie tzw. banerowe polegają na umieszczeniu w sieci reklamy z odnośnikiem do Twojej strony. Pozwalają na skuteczne zwiększenie ruchu na stronie, a także na pozostanie zapamiętanym przez internautów.
Przyciągają klientów do biznesu ponieważ są dla nich dobrze widoczne i dają im bezpośrednie dojście do Twojej strony internetowej. Klient może zobaczyć proponowaną przez Ciebie ofertę i już po chwili znaleźć się w Twoim sklepie robiąc tam zakupy.
Kampanie banerowe możesz rozliczać w modelu PPM i PPC – co to znaczy? Dowiesz się z naszego tekstu na ten temat, który już niedługo pojawi się na naszym blogu

10. Certyfikat bezpieczeństwa na stronie
Dlaczego instalacja ceryfikatu pomaga generować ruch na stronie? Przede wszystkim witryny opatrzone certyfikatami SSL są lepiej postrzegane przez wyszukiwarki i pojawiają się wyżej na listach wyników wyszukiwania, a także nie ma ryzyka, że zostaną zablokowane dla użytkowników. Po drugie certyfikat bezpieczeństwa zdecydowanie podnosi wiarygodność witryny w oczach internautów i sprawia, że jest przez nich chętniej odwiedzana i uznana za bardziej profesjonalną.
Chcesz wiedzieć więcej o certyfikatach SSL? Przeczytaj na naszym wpisy bogu: co to jest certyfikat SSL i jaki certyfikat SSL wybrać?

Kilka słów na koniec
Powyżej opisaliśmy sprawdzone przez nas, skuteczne sposoby pozyskiwania ruchu na stronie internetowej. Na koniec warto dodać, że żeby te działania były skuteczne, muszą być wykonane profesjonalnie – szczególnie przebudowa strony czy optymalizacja pozycjonowania powinny być wykonane przez fachowców. W przypadku blogów, mediów społecznościowych i dostarczania treści najważniejsza jest systematyczność, dzięki której stworzysz zaangażowaną grupę odbiorców wracających po twoją wiedzę.
Pamiętaj, że generowanie ruchu to jeden z etapów pozyskiwania klientów. Chcesz dowiedzieć się, jak przekształcić anonimowych odwiedzających w płacących klientów? Tekst na ten temat pojawi się już niedługo na naszym blogu.

Podziel się tym artykułem:

Mozę Cię zainteresować:

Mailingi profilowane to kolejny kanał komunikacji z klientem oraz sposób na nawiązanie osobistego dialogu

Mailing profilowany – Personalizacja w komunikacji biznesowej

Tu są Twoi Klienci: https://uti.pl/pozyskiwanie-lead/mailing-profilowany/ Skuteczna komunikacja z klientami staje się koniecznym wyzwaniem dla każdej firmy.W tej sytuacji mailingi profilowane wyróżniają się jako narzędzie, które ...
Czytaj dalej →
Audyt SEO on-site i off-site

Czy znasz różnice między audytem on-site a off-site i wiesz, który rodzaj audytu SEO jest najbardziej odpowiedni dla Twojej strony internetowej?

Czy znasz różnice między audytem on-site a off-site i wiesz, który rodzaj audytu SEO jest najbardziej odpowiedni dla Twojej strony internetowej? Rynek internetowy staje się ...
Czytaj dalej →
Pozycjonowanie - SEO

Najwyższa pozycja w sieci – pozycjonowanie SEO

Najwyższa pozycja w sieci – pozycjonowanie SEO Pozycjonowanie strony internetowej. SEO – Co to? Dlaczego? Warto? Pozycjonowanie, czyli SEO (Search Engine Optimization), to zbiór działań ...
Czytaj dalej →
certyfikat ssl

Backup www – szybkie i proste przywracanie danych

Bezpieczeństwo w sieci jest niezwykle istotne. Nasze życie prywatne i zawodowe coraz bardziej koncentruje się wokół danych online. Z uwagi na ataki cybernetyczne, awarie sprzętu ...
Czytaj dalej →
Pozyskiwanie Leadow Blog

W jaki sposób kalendarz rezerwacji usprawnia Twoją stronę www dla branży beauty?

Duża konkurencyjność to obecnie cecha charakterystyczna dla rynku kosmetycznego. Wysoki poziom oferowanych usług to już za mało, aby wyjść przed szereg. By utrzymać się w ...
Czytaj dalej →
Blog Dobra Strona Www

ESET PROTECT Entry – innowacyjne oprogramowanie antywirusowe

ESET PROTECT Entry – innowacyjne oprogramowanie antywirusowe W dzisiejszym dynamicznym środowisku online, gdzie zagrożenia cyfrowe stają się coraz bardziej złożone i wyrafinowane, oprogramowanie antywirusowe odgrywa ...
Czytaj dalej →
Wizytowka W Google Mapach

System rezerwacji online i jego zastosowanie w branży beauty

System rezerwacji online i jego zastosowanie w branży beauty. W dzisiejszych czasach, podczas gdy coraz częściej ułatwiamy sobie codzienność załatwianiem naszych spraw w świecie online, ...
Czytaj dalej →
Blog Jaki Wybrac Certyfikat

Zagrożenia dla Stron Internetowych: Skutki Włamania i Zawirusowania

Strony internetowe stanowią obecnie nieodłączny element biznesu i komunikacji. Niestety, wraz z rozwojem technologii, pojawiają się również nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa stron. Niezabezpieczone witryny są ...
Czytaj dalej →
Woocommerce Blog

Sklep internetowy — Twój biznes w sieci, w który warto inwestować

Sklep internetowy — Twój biznes w sieci, w który warto inwestować W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, posiadanie dobrze zbudowanego sklepu internetowego to nie tylko korzyść, ...
Czytaj dalej →
Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy

Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy przed włamaniem

Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy przed włamaniem W dzisiejszym cyfrowym świecie, cyberbezpieczeństwo jest kluczowym aspektem dla każdego przedsiębiorcy działającego w internecie. Prowadzenie strony internetowej ...
Czytaj dalej →
14 Lead

Wyświetlaj opinie klientów na stronie internetowej. Narzędzie wspierające Twój biznes.

Opinie klientów są istotną częścią Twojego biznesu. Klienci dzielą się swoimi wrażeniami dotyczącymi procesu usługowego, dzięki czemu wiesz, w którą stronę się rozwijasz. Jeśli masz ...
Czytaj dalej →
Opinie UTI.PL

Opinie klientów, są kluczowe dla wyników sprzedażowych Twojego biznesu. Sprawdź dlaczego!

Opinie klientów, są kluczowe dla wyników sprzedażowych Twojego biznesu.  Opinie mają znaczenie – istotne fakty i liczby Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób opinie ...
Czytaj dalej →
Opinie o UTI.PL

Jak pozyskiwać opinie dla Twojego biznesu w internecie

“Dodaj opinię o uti.pl”, czyli jak pozyskiwać opinie dla Twojego biznesu w internecie  Opinie wystawiane przez Twoich klientów są i zawsze będą kluczowe dla rozwoju ...
Czytaj dalej →
Nowoczesny hosting w UTI.PL

Nowoczesna i profesjonalna strona internetowa dla Twojego biznesu beauty

Dlaczego warto skorzystać ze Strony Branżowej? Jeśli prowadzisz firmę w branży beauty, z pewnością wiesz, że liczy się zarówno wysoka jakość usług, jak i bycie ...
Czytaj dalej →
strony www internetowe

5 dodatków WordPress, które poprawią funkcjonalność Twojej strony

Jako użytkownik WordPressa prawdopodobnie znasz już ogromną gamę dodatków dostępnych do wykorzystania na Twojej stronie internetowej. Z drugiej strony — tak wiele opcji może przytłaczać ...
Czytaj dalej →
Kariera w UTI.PL

Dyrektywa Omnibus w e-commerce – na co muszą przygotować się przedsiębiorcy?

Dyrektywa Omnibus w e-commerce – na co muszą przygotować się przedsiębiorcy? 1 stycznia 2023 roku weszła w życie unijna Dyrektywa Omnibus. Co to oznacza w ...
Czytaj dalej →
Ads

Google Ads – Co to jest i jakie niesie korzyści dla biznesu

Są jednym z najpopularniejszych systemów reklamowych dostępnych w internecie. Pozwalają docierać do potencjalnych klientów bezpośrednio na odwiedzanych przez nich stronach i w aplikacjach. A do ...
Czytaj dalej →
pozycjonowanie

Jak pozyskiwać klientów w internecie?

Wyzwanie pozyskiwania klientów jest dobrze znane każdemu, kto prowadzi własną firmę. W biznesie offline pomaga nam w tym tradycyjna reklama, siedziba w atrakcyjnym miejscu czy ...
Czytaj dalej →
Domena internetowa

Wpływ domeny internetowej na pozycjonowanie strony i sklepu

Wpływ domeny internetowej na pozycjonowanie strony lub sklepu internetowego Czy domena Twojej strony internetowej może mieć wpływ na jej pozycjonowanie? Oczywiście! Spośród ponad dwustu czynników ...
Czytaj dalej →
hosting

Wpływ hostingu na pozycjonowanie strony i SEO

  Wpływ hostingu na pozycjonowanie strony i SEO Czy pozycja strony na liście wyników wyszukiwania może zależeć od używanego hostingu? Jak najbardziej! Jego parametry zaliczają ...
Czytaj dalej →
Wizytowka W Google Mapach

Wizytówki i opinie Google – narzędzie dla Twojej firmy

Firmowa wizytówka w Google, to coś więcej niż znacznik na mapie, pod którym można znaleźć Twoją firmę. To przydatne narzędzie biznesowe, które będzie skutecznie przyciągać ...
Czytaj dalej →
Opinie o UTI.PL

Newsletter jako narzędzie pozyskiwania klientów

Pozyskiwanie subskrybentów do newslettera Jeśli masz w głowie koncepcję – wiesz, o czym chcesz informować swoich klientów i w jaki sposób planujesz im to przedstawić, ...
Czytaj dalej →
Uti Blog Niezbedne Wtyczki

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej. Dostępne na rynku oprogramowania do zarządzania stronami internetowymi oferują niezliczone ilości wtyczek i rozszerzeń pozwalających na elastyczne dodawanie ...
Czytaj dalej →
UTI.PL - pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie on-page i off-page

Niezależnie od branży, tematyki czy przeznaczenia strona internetowa będzie najbardziej skuteczna wtedy, kiedy będzie widoczna na wysokim miejscu listy wyników wyszukiwarek internetowych. Całość działań, które ...
Czytaj dalej →
monitoring marki

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy Dokładne śledzenie każdej wzmianki o firmie i branży, obserwowanie internetowej aktywności klientów i konkurencji, a do tego ...
Czytaj dalej →
backup danych

Dlaczego backup danych jest niezbędny

Dlaczego backup danych jest niezbędny Każdego roku 31 marca obchodzimy międzynarodowy dzień backupu, który ma zwracać uwagę społeczeństwa na konieczność wykonywania kopii zapasowych. O tej ...
Czytaj dalej →
Jak Dotrzec Do Klietow Blog

Jak dotrzeć do klientów w internecie?

Użytkownik wchodzi na stronę, przegląda ofertę, wychodzi i… to wszystko? Czy opuszczenie strony internetowej oznacza koniec procesu sprzedaży i rozwiewa nadzieję na kolejne złożone zamówienie? ...
Czytaj dalej →
Woocommerce Blog

7 powodów, dla których warto sprzedawać z WooCommerce

Wtyczka sprzedażowa WooCommerce od początku swojego działania została pobrana więcej niż 7 milionów razy. Dzisiaj wspiera ponad 3 miliony sklepów internetowych na całym świecie, czyli ...
Czytaj dalej →
Pozycjonowanie W Google 1

Co wpływa na widoczność w Google?

Co wpływa na widoczność w Google? Szacuje się, że jest ich około 200, ale ich liczba nie jest dokładnie znana. Informacje o istnieniu niektórych to tylko ...
Czytaj dalej →
14 Lead

14 faktów o e-mail marketingu

Niektórzy ogłaszali jego definitywny koniec. Niemałe zamieszanie wprowadziło też RODO. Mimo to e-mail marketing pozostaje jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do klientów. Prowadzisz własny biznes? ...
Czytaj dalej →