Czym jest konwersja ruchu ?

Czym jest konwersja ruchu ?

Blog Czym Jest Konwersja

Jak zamienić odwiedzających stronę w płacących klientów ?

Twoja strona internetowa powinna stanowić dobre wsparcie dla Twojego biznesu, czyli nie tylko być „słupem ogłoszeniowym”, ale, co ważniejsze skutecznie zachęcać Twoich klientów do skorzystania z Twojej oferty. Możesz wykorzystać fakt, że internauci odwiedzają Twoją witrynę i dzięki odpowiednim narzędziom zamienić ich w Twoich klientów. Jak to zrobić? Dowiesz się z naszego tekstu o konwersji lead.

Żeby móc dokonać konwersji leadów, należy je najpierw zgromadzić. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób pozyskiwać leady, czyli przyciągać nowych odwiedzających do Twojej strony www, przeczytaj nasz wpis: jak generować ruch na stronie?

Konwersję leadów określiliśmy jako przekształcanie odwiedzających w faktycznych klientów. Dlaczego? Bo lead sprzedażowy, to nic innego jak osoba zainteresowana Twoją ofertą, czyli na przykład taka, która odwiedziła Twoją stronę www, otworzyła Twojego maila reklamowego, albo kliknęła w Twoją reklamę. Każde odwiedzenie strony, otwarcie maila i kliknięcie w banner, zapisywane jest jako anonimowa akcja. Dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi możesz pozyskać dane od anonimowych użytkowników i prowadzić z nimi skuteczną komunikację, zachęcając do skorzystania z Twojej oferty.

Dlaczego warto prowadzić stałą komunikację z klientami?
Działania, które podejmujesz, przyniosą Ci wymierne korzyści:

 • Zbudujesz bazę lojalnych klientów, którzy naprawdę są zainteresowani Twoją ofertą,
 • Oszczędzisz pieniądze kierując swoje przekazy do konkretnych grup, a nie do przypadkowych osób,
 • Będziesz mieć określoną liczbę osób, które są na bieżąco informowane o Twojej ofercie – wiedząc, co możesz im zaproponować, chętniej skorzystają z Twoich usług.

Pozyskiwanie i konwersja lead są trudniejsze niż generowanie ruchu na stronie. Najczęściej takie działania, aby odnieść faktyczny skutek, wymagają odpowiednich narzędzi i inwestycji środków pieniężnych. Dlatego warto poznać dobre i sprawdzone narzędzia do konwersji lead, aby nie tracić czasu i pieniędzy na nieskuteczne metody, oszczędzić sobie stresu i zobaczyć faktyczne efekty swoich działań (najlepiej w postaci większych zysków).
Narzędzia można podzielić na dwa rodzaje: do konwersji pośredniej oraz do konwersji bezpośredniej.

Konwersja pośrednia
Tymi słowami określamy pozyskiwanie od potencjalnych klientów danych kontaktowych, które zostaną wykorzystane w późniejszej komunikacji. Do narzędzi konwersji bezpośredniej można zaliczyć:

 1. Landing page
  Landing page, czyli strona, na którą trafia użytkownik po kliknięciu w banner reklamowy. Stanowi pierwszy kontakt klienta ze stroną firmy, dlatego jest bardzo skutecznym narzędziem pozyskiwania kontaktów. Landing page powinien zawierać formularz, w którym klient może zostawić swoje dane, na przykład maila do zapisu do newslettera, albo numer telefonu do kontaktu z konsultantem.
  Skuteczność landing page’a zależy od tego, czy będzie odpowiednio angażujący i zachęci użytkownika do podzielenia się z nami swoimi danymi. Dlatego częstą praktyką stosowaną przez firmy jest oferowanie zniżki lub dostępu do ekskluzywnych treści w zamian za zostawienie danych kontaktowych.
 2. Okienka pop-up
  Pop-upy to narzędzie przypominające landing page W przeciwieństwie do nich nie stanowią oddzielnej strony, lecz mają postać okienka, które „wyskakuje” kiedy użytkownik otwiera stronę w przeglądarce, podczas przeglądania jej, albo przed wyjściem ze strony.
  Okienko pop-up zawiera podobne elementy jak landing page – najczęściej są to formularze zachęcające użytkownika do pozostawienia danych: propozycje zapisu do newslettera, rejestracji konta w portalu, czy obietnica uzyskania kodu promocyjnego. Pop-up może mieć również formę reklamy informującej o najnowszych promocjach, albo panelu umożliwiającego polubienie profilu firmy w mediach społecznościowych.
 3. Formularze na stronie
  Umieszczenie formularza kontaktu na stronie pozwoli Twoim klientom na napisanie wiadomości do Ciebie i zostawienie swoich danych, abyś mógł odpowiedzieć na ich pytania. Obecnie większość stron biznesowych wyposażona jest w formularze kontaktu. I nie dziwne – to bardzo skuteczne narzędzia. Między innymi dlatego, że pozwalają użytkownikowi skontaktować się z firmą bezpośrednio poprzez stronę bez konieczności dzwonienia, albo pisania maila. Dzięki formularzom Twoi klienci będą chętniej do Ciebie pisać, a ty zyskasz ich dane, które będziesz mógł wykorzystać w dalszej komunikacji.
 4. Czat na stronie
  To rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność. Ma wiele zalet, na przykład pozwala na prowadzenie bezpośredniej komunikacji z klientem i udzielanie odpowiedzi na pytania konkretnego użytkownika. Sprawnie i rzetelnie prowadzony czat sprawi również, że klienci zapamiętają Twoją firmę z wysokiej klasy obsługi klienta i chętniej do Ciebie wrócą.
  Istotną zaletą posiadania czatu jest możliwość gromadzenia szczegółowych danych o użytkownikach, pozyskanych od nich samych. Dzięki czatowi możesz gromadzić informacje i w razie potrzeby dopytywać klienta, jakie konkretnie oferty go interesują.

Konwersja bezpośrednia
Posiadając już kontakty do klientów, możesz zacząć prowadzić aktywną komunikację z nimi. Najlepsze narzędzia do tego to:

 1. E-mail marketing
  Czyli wiadomości od Ciebie, które trafią bezpośrednio do skrzynek Twoich klientów. To musi działać, prawda? Tak właśnie jest – maile uznawane są za jedno z najbardziej skutecznych narzędzi marketingowych.
  Dzięki kontaktom, które pozyskujesz poprzez pop upy, landing page i inne formy komunikacji, gromadzisz bazę odbiorców realnie zainteresowanych Twoją ofertą. To właśnie do nich będą trafiały maile, które wyślesz, na przykład w formie newslettera. Przemyślany i dobrze opracowany mailing skutecznie zachęca do skorzystania z reklamowanej oferty.
  Żeby wysyłane maile były jeszcze bardziej skuteczne, warto pamiętać o dwóch elementach: personalizacji i responsywności. Personalizowane maile, które zawierają na przykład imię odbiorcy w tytule, są otwierane zdecydowanie częściej i budują u klientów poczucie, że są dla Ciebie wartościowi. Z kolei responsywność sprawia, że mail nie jest tylko reklamą, ale zachęca odbiorcę do interakcji – na przykład zawiera przycisk przenoszący użytkownika do Twojej strony internetowej. Dzięki temu Twoi klienci w kilka sekund znajdą się na Twojej witrynie i będą mogli od razu przeglądać Twoją ofertę (taki przycisk może też prowadzić do specjalnie przygotowanego landing page).
 2. Powiadomienia web push
  Powiadomienia web push należą do najnowszych narzędzi marketingowych i niezwykle szybko zyskują na popularności, przede wszystkim z uwagi na swoją wysoką skuteczność.
  Czym są powiadomienia web push? Czasami, kiedy otwierasz witrynę w przeglądarce, zostajesz zapytany, czy wyrażasz zgodę na wysyłanie powiadomień. Jeśli udzielisz takiej zgody, będziesz otrzymywać właśnie powiadomienia web push, czyli wiadomości od danej witryny wyświetlane bezpośrednio na ekranie Twojego komputera.
  Dzięki powiadomieniom web push z łatwością dotrzesz do swoich klientów nawet wtedy, kiedy wyjdą z Twojej strony, zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach. Dzięki dostępnym na rynku kreatorom nie musisz posiadać zaawansowanej wiedzy technicznej, żeby je stworzyć – wystarczy, że uzupełnisz gotowy szablon treścią i wskażesz odbiorców, a powiadomienia zaczną działać. Warto wspomnieć, że dobry program do tworzenia takich powiadomień powinien umożliwiać Ci także łatwe zbieranie i przechowywanie zgód od odbiorców – jest to szczególnie istotne w świetle obowiązującego prawa o przetwarzaniu danych osobowych.

Jak widzisz, wachlarz narzędzi do generowania i konwersji leadów jest szeroki i różnorodny. Dzięki tym rozwiązaniom będziesz w stanie w skuteczny sposób zachęcić swoich nowych i stałych klientów do korzystania z oferty Twojej firmy. Chcesz dowiedzieć się, jakie programy wykorzystać, żeby stworzyć najskuteczniejsze narzędzia do konwersji lead? Obserwuj nasz blog – już niedługo pojawi się na nim tekst na ten temat.

Podziel się tym artykułem:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp

Mozę Cię zainteresować:

Wizytowka W Google Mapach

Wizytówki i opinie Google – narzędzie dla Twojej firmy

Firmowa wizytówka w Google, to coś więcej niż znacznik na mapie, pod którym można znaleźć Twoją firmę. To przydatne narzędzie biznesowe, które będzie skutecznie przyciągać …

Czytaj dalej →
Newsletter

Newsletter jako narzędzie pozyskiwania klientów

Pozyskiwanie subskrybentów do newslettera Jeśli masz w głowie koncepcję – wiesz, o czym chcesz informować swoich klientów i w jaki sposób planujesz im to przedstawić, …

Czytaj dalej →
Uti Blog Niezbedne Wtyczki

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej. Dostępne na rynku oprogramowania do zarządzania stronami internetowymi oferują niezliczone ilości wtyczek i rozszerzeń pozwalających na elastyczne dodawanie …

Czytaj dalej →
UTI.PL - pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie on-page i off-page

Niezależnie od branży, tematyki czy przeznaczenia strona internetowa będzie najbardziej skuteczna wtedy, kiedy będzie widoczna na wysokim miejscu listy wyników wyszukiwarek internetowych. Całość działań, które …

Czytaj dalej →
monitoring marki

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy Dokładne śledzenie każdej wzmianki o firmie i branży, obserwowanie internetowej aktywności klientów i konkurencji, a do tego …

Czytaj dalej →
backup danych

Dlaczego backup danych jest niezbędny

Dlaczego backup danych jest niezbędny Każdego roku 31 marca obchodzimy międzynarodowy dzień backupu, który ma zwracać uwagę społeczeństwa na konieczność wykonywania kopii zapasowych. O tej …

Czytaj dalej →
Jak Dotrzec Do Klietow Blog

Jak dotrzeć do klientów w internecie?

Użytkownik wchodzi na stronę, przegląda ofertę, wychodzi i… to wszystko? Czy opuszczenie strony internetowej oznacza koniec procesu sprzedaży i rozwiewa nadzieję na kolejne złożone zamówienie? …

Czytaj dalej →
Woocommerce Blog

7 powodów, dla których warto sprzedawać z WooCommerce

Wtyczka sprzedażowa WooCommerce od początku swojego działania została pobrana więcej niż 7 milionów razy. Dzisiaj wspiera ponad 3 miliony sklepów internetowych na całym świecie, czyli …

Czytaj dalej →
Pozycjonowanie W Google 1

Co wpływa na widoczność w Google?

Co wpływa na widoczność w Google? Szacuje się, że jest ich około 200, ale ich liczba nie jest dokładnie znana. Informacje o istnieniu niektórych to tylko …

Czytaj dalej →
14 Lead

14 faktów o e-mail marketingu

Niektórzy ogłaszali jego definitywny koniec. Niemałe zamieszanie wprowadziło też RODO. Mimo to e-mail marketing pozostaje jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do klientów. Prowadzisz własny biznes? …

Czytaj dalej →
Dlaczego warto rejestrować domeny w uti.pl?

Dlaczego warto rejestrować domeny w uti.pl?

Z listy opublikowanej przez Krajowy Rejestr Domen wynika, że adres w domenie .pl można zarejestrować u niemalże dwustu firm działających na naszym rynku. Każda z …

Czytaj dalej →
mobilne biuro uti.pl

Mobilne biuro – nasze wrażenia

Naszym klientom chcemy polecać tylko sprawdzone i dobrze znane nam narzędzia. Takie, z których sami lubimy korzystać i wiemy, że można na nich polegać w …

Czytaj dalej →
Pozyskiwanie Leadow Blog

Narzędzia do pozyskiwania leadów sprzedażowych

Większa sprzedaż, wyższe zaufanie klientów i budowanie z nimi lepszych relacji – to tylko niektóre z zalet konwersji leadów sprzedażowych. Do osiągnięcia tych efektów możesz …

Czytaj dalej →
Uti Blog Wszystko O Pozycjonowaniu

Wszystko o pozycjonowaniu

Nasi klienci zadają nam wiele pytań – i bardzo dobrze, bo kto pyta nie błądzi. Często te same wątpliwości ma wiele osób, dlatego zebraliśmy te …

Czytaj dalej →
Wordpress Blog

Czy warto budować stronę w WordPress?

Pośród systemów do tworzenia i zarządzania treścią stron internetowych od lat króluje aplikacja WordPress. Czy najpopularniejszy CMS faktycznie jest najlepszy? Dzisiaj na naszym blogu sprawdzamy, …

Czytaj dalej →
Blog Mobilnosc 80

Mobilność strony internetowej

Mobilność strony internetowej – dlaczego jest tak ważna? Wiele mówi się, o tym, że dobra strona internetowa powinna być mobilna, a witryna, która nie będzie …

Czytaj dalej →
Przenoszenie hostingu do najlepszej firmy UTI.PL

Przenoszenie hostingu

Jak wygląda przenoszenie hostingu do uti.pl? Na rynku usług internetowych działa obecnie wiele firm, dlatego może zdarzyć się, że oferta, na którą się zdecydowałeś, nie …

Czytaj dalej →
Blog Pakiet Opieki

Jak dbać o stronę ?

Najważniejsze zasady dbania o stronę internetową Każda witryna internetowa była inwestycją czasu i pieniędzy, dlatego warto prawidłowo o nią dbać, żeby ta inwestycja opłaciła się …

Czytaj dalej →
Blog Jaki Wybrac Certyfikat

Jaki certyfikat wybrać ?

Jaki certyfikat SSL wybrać? Na rynku dostępne są różne rodzaje certyfikatów SSL. Każdy z nich oferuje różny zakres działania i będzie odpowiedni dla innego rodzaju …

Czytaj dalej →
Jak wykonać transfer domeny?

Transfer domeny

Transfer domeny – jak to zrobić? Posiadasz już domenę internetową, ale nie zadowala Cię poziom usług obecnego rejestratora? Twój usługodawca podniósł opłaty za utrzymanie domeny? …

Czytaj dalej →
Jaki hosting wybrać w UTI.PL

Jak wybierać hosting?

Na co zwracać uwagę wybierając hosting? Szukając hostingu na pewno przejrzałeś wiele ofert i zwróciłeś uwagę, że dominują wśród nich usługi, takie jak: hosting prywatny, …

Czytaj dalej →
Wybór domeny to krok do wzrostu Twojej firmy - UTI.PL

Jak wybrać domenę ?

Jak wybrać domenę internetową, która przyciągnie klientów? Nazwa domeny internetowej Twojego biznesu jest niezwykle istotna: będzie widoczna na Twoich materiałach promocyjnych, wizytówkach, w różnych miejscach …

Czytaj dalej →
Blog Mobilne Biuro

Mobilne aplikacje biurowe

Mobilne aplikacje biurowe – które wybrać? W ostatnich latach coraz większą popularność wśród przedsiębiorców zyskują gotowe zestawy narzędzi internetowych, służące do zarządzania firmą. Proponują je …

Czytaj dalej →
Blog Jak Pozyskac Ruch

Jak pozyskać ruch ?

Jak pozyskać ruch na stronie? Czy wiesz, kiedy Twoja strona internetowa będzie skuteczna? Wtedy, kiedy będzie przyciągała wielu użytkowników. Prowadząc działania na rzecz zwiększenia ruchu …

Czytaj dalej →
Blog Certyfikat Ssl

Co to jest certyfikat SSL ?

Co to jest certyfikat SSL ? Niezależnie od tego czy prowadzisz własny biznes w internecie, czy przesyłasz na serwer prywatne pliki, albo administrujesz blogiem poświęconym …

Czytaj dalej →
Blog Dobra Strona Www

Dobra strona www

Dobra strona www, czyli jaka? Dobrze zaprojektowana strona internetowa może skutecznie przyciągać klientów do Twojego biznesu i realnie zwiększyć osiągane przez Ciebie zyski. Z drugiej …

Czytaj dalej →
Hosting współdzielony w UTI.PL

Co to jest hosting?

Co to jest hosting? Hosting jest podstawą działania wszystkich witryn internetowych, z których korzystamy na co dzień. Mimo to wielu z nas nie wie, czym …

Czytaj dalej →
Czym jest domena?

Czym jest domena ?

Czym jest domena internetowa? Jeśli chcesz zaistnieć w sieci i skutecznie zapisać się w pamięci swoich klientów, niezbędna będzie Ci dobra domena internetowa. To oczywiście …

Czytaj dalej →
UTI.PL - usługi internetowe

MULTICLOUD – co to jest ?

MultiCloud – wszystkie elementy Twojego sukcesu w jednym miejscu Wyobraź sobie puzzle układane przez Ciebie w dzieciństwie. Wiele połączonych elementów tworzy spójną całość i dzięki …

Czytaj dalej →
UTI.PL - wolne domeny, tanie serwery www, strony internetowe

Zmieniamy się dla Ciebie!

Zmieniamy się dla Ciebie! – zobacz uti.pl w nowej odsłonie. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem wiemy, jak ważny jest rozwój. Nieustannie pracujemy nad tym, aby …

Czytaj dalej →