Jak dotrzeć do klientów w internecie?

Jak dotrzeć do klientów w internecie?

Jak Dotrzec Do Klietow Blog

Użytkownik wchodzi na stronę, przegląda ofertę, wychodzi i… to wszystko? Czy opuszczenie strony internetowej oznacza koniec procesu sprzedaży i rozwiewa nadzieję na kolejne złożone zamówienie? Oczywiście, że nie! Możesz z powodzeniem docierać do swoich klientów także wtedy, gdy nie przeglądają Twojej witryny internetowej. Jak to zrobić? Dzięki sprawdzonym i wysoce skutecznym narzędziom marketingowym: wysyłce maili oraz powiadomieniom web push.

Dotarcie do klienta i zainteresowanie go swoją ofertą w jak największej ilości różnych przestrzeni jest celem każdego marketera. Widać to, na przykład po liczbie rozwiązań, które w tym pomagają: kampanie reklamowe na stronach www i w wyszukiwarkach internetowych, materiały content marketingowe, reklama outdoorowa, artykuły sponsorowane w mediach, wysyłanie smsów, maili, czy powiadomień push. Najwyższą skutecznością charakteryzują się ostatnie trzy, a poniższy wpis skupi się na dwóch ostatnich, jako na rozwiązaniach z sektora marketingu internetowego. Nieprzypadkowo zresztą, bo e-mail marketing i powiadomienia push należą do najskuteczniejszych narzędzi, najbardziej aktywizujących odbiorców i generujących dodatkowe zyski. Jednocześnie ich wdrożenie jest dla przedsiębiorcy stosunkowo tanie i nie wymaga ogromnych nakładów pracy do osiągnięcia wymiernych efektów.

Co właściwie kryje się za pojęciami „e-mail marketing” i „powiadomienia push”?

E-mail marketing to nic innego, jak jednokrotna albo regularna wysyłka maili do odbiorców, których adresy mailowe znajdują się w bazie adresowej (Twojej własnej lub zakupionej). Do marketingu e-mail zaliczymy zatem newslettery, maile reklamowe, wiadomości z rabatami, czy chociażby te z życzeniami świątecznymi.

Wśród zalet e-marketingu należy wymienić przede wszystkim niezwykle wysoką skuteczność. Z licznych badań wynika, że Polacy (i nie tylko) lubią dostawać maile od firm, których ofertą są zainteresowani. Chętnie je czytają, korzystają z rabatów i bonusów zamieszczonych w mailach i przekładają to zainteresowanie na pieniądze wydawane w sklepach internetowych.

Badania Merkato wskazują, że 77% internautów chce otrzymywać maile od firm. Z kolei GetResponse podaje, że 71% ich respondentów czyta otrzymywane maile, a 90% korzysta z promocji opisanych w wiadomościach – te liczby robią wrażenie, prawda? Więcej faktów na temat e-mail marketingu znajdziesz we wpisie na naszym blogu!

Jak już wyżej wspominaliśmy, e-mail marketing to stosunkowo tanie rozwiązanie. Koszty przeprowadzenia kampanii mailowej zaczynają się już od kilkuset złotych miesięcznie (za jednorazową wysyłkę), co stanowi ułamek kwoty, którą musieliśmy wydać, np. na wykupienie artykułu sponsorowanego. Posiadając własny program do projektowania maili i  ich wysyłki dodatkowo obniżasz te koszty, ponieważ nie musisz płacić zewnętrznemu wykonawcy za zrobienie tego, co możesz zrobić samodzielnie.

Kolejna istotna zaleta kampanii mailingowych to łatwość ich tworzenia. Z jednej strony ogranicza Cię tylko wyobraźnia – Twój mailing może być elegancki i klasyczny albo wręcz odwrotnie: mieć zwariowany tytuł i wielokolorowy szablon. Z drugiej masz do dyspozycji narzędzia, które pozwolą Ci nie tylko zaprojektować swojego maila za pomocą intuicyjnego kreatora, ale też przetestować skuteczność wymyślonego tytułu wiadomości i całej wysyłki.

Dodatkowo program do e-mail marketingu posiada opcję planowania wysyłki maili. Dzięki temu możesz zaplanować (nawet na dłuższy czas), jakie i w jakim czasie wiadomości zostaną wysłane do Twoich odbiorców – program zrobi to za Ciebie, a Ty będziesz mieć możliwość zajęcia się innymi rzeczami, bez konieczności każdorazowego, ręcznego wysyłania maili.

Czy to rozwiązanie ma jakiekolwiek wady?

Niestety, nie ma narzędzia (jeszcze) idealnego, a wadą maili są zazwyczaj odbiorcy. Mówiąc inaczej: jeśli chcesz wysłać wiadomość, musisz mieć do kogo. Najlepiej jest w tym celu gromadzić leady – pozyskiwać dane od potencjalnych klientów, na przykład przez formularze na stronie www i budować bazę lojalnych odbiorców.

Powiadomienia push to w ostatnim czasie hit marketingu internetowego. Chodzi o krótkie wiadomości wysyłane do zainteresowanych osób i widoczne dla nich w niewielkich okienkach w rogu ekranu. Portale informacyjne i publikujące artykuły wykorzystują je zazwyczaj do powiadamiania odbiorców o nowych materiałach na stronie, a firmy e-commerce o nowych produktach w sklepie, przecenach, czy specjalnych akcjach promocyjnych – Tobie też mogą służyć w jednym z tych celów.

Co wyróżnia powiadomienia push? Charakteryzują się, podobnie jak e-mail marketing, łatwością wdrożenia i niskimi kosztami przeprowadzenia kampanii (niższymi nawet niż wysyłka maili).

Do ich zalet trzeba zaliczyć również możliwość dotarcia do niezwykle szerokiej grupy odbiorców. Powiadomienia push obsługiwane są przez wszystkie najpopularniejsze przeglądarki internetowe (co daje dostęp do ok 80% polskich internautów), a do tego nie zostaną zablokowane przez blokery reklam, na przykład Ad Block.

Co więcej, na korzyść nadawcy działa fakt, że powiadomienie web push pojawiające się bezpośrednio na ekranie komputera (a tym bardziej telefonu, czy tabletu) po prostu trudno jest zignorować. Nawet jeśli potencjalny klient nie kliknie w wiadomość, którą do niego wysłaliśmy, istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że nasz komunikat do niego dotarł. Tak wysokiej oglądalności nie będą miały ani maile, ani na przykład reklamy na Facebooku.

O jakich wadach powiadomień web push warto wspomnieć?

Na pierwszy rzut oka sporym ograniczeniem wydaje się być konieczność wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień przez użytkownika, ale czy a pewno tak jest? Spójrzmy na to z drugiej strony: osoba, która wyraziła zgodę, dała Ci tym samym znać, że faktycznie jest zainteresowana tym, co Twoja firma ma jej do zaoferowania. Oczekuje, że będzie dostawać od Ciebie informacje, a Ty zyskujesz w jej oczach, bo zamiast prowadzić agresywną kampanię, najpierw pytasz ją o zgodę na wysyłanie informacji marketingowych. Dla Ciebie oznacza to też zdecydowaną oszczędność, bo zyskujesz pewność, że wysyłasz swoje wiadomości do grupy realnie zainteresowanych odbiorców (po co ktoś, kogo nie interesuje Twoja działalność, miałby chcieć dostawać od Ciebie wiadomości), a jak wiesz wysyłka do kilkudziesięciu naprawdę zainteresowanych osób, będzie bardziej skuteczna niż do tysiąca takich, których dana informacja nie obchodzi.

Z jakiego programu korzystać? Najlepiej ze sprawdzonego!

Maile marketingowe i powiadomienia web push mogą realnie wpłynąć na wzrost Twoich zysków, dlatego liczymy, że będziesz chcieć je wypróbować. W związku z tym chcemy polecić Ci programy do obsługi tych wysyłek marketingowych, które sami znamy i możemy zaświadczyć o ich jakości. Chodzi o oprogramowanie dostarczane przez firmę SalesManago – lidera polskiego rynku, jeśli chodzi o automatyczne usługi marketingowe. Programy wyposażone są w niezwykle intuicyjne kreatory treści, dzięki którym z bloków i szablonów stworzysz swoje materiały. Następnie wystarczy kilka kliknięć, aby przeprowadzić testową wysyłkę, określić jej skuteczność i ostatecznie wysłać wiadomości do klientów znajdujących się w Twojej bazie.

Zainteresowaliśmy Cię tematem powiadomień web push i email marketingu? Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz za te narzędzia? Skontaktuj się z nami, a chętnie opowiemy CI o nich jeszcze więcej!

Podziel się tym artykułem:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp

Mozę Cię zainteresować:

Wizytowka W Google Mapach

Wizytówki i opinie Google – narzędzie dla Twojej firmy

Firmowa wizytówka w Google, to coś więcej niż znacznik na mapie, pod którym można znaleźć Twoją firmę. To przydatne narzędzie biznesowe, które będzie skutecznie przyciągać …

Czytaj dalej →
Newsletter

Newsletter jako narzędzie pozyskiwania klientów

Pozyskiwanie subskrybentów do newslettera Jeśli masz w głowie koncepcję – wiesz, o czym chcesz informować swoich klientów i w jaki sposób planujesz im to przedstawić, …

Czytaj dalej →
Uti Blog Niezbedne Wtyczki

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej. Dostępne na rynku oprogramowania do zarządzania stronami internetowymi oferują niezliczone ilości wtyczek i rozszerzeń pozwalających na elastyczne dodawanie …

Czytaj dalej →
UTI.PL - pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie on-page i off-page

Niezależnie od branży, tematyki czy przeznaczenia strona internetowa będzie najbardziej skuteczna wtedy, kiedy będzie widoczna na wysokim miejscu listy wyników wyszukiwarek internetowych. Całość działań, które …

Czytaj dalej →
monitoring marki

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy Dokładne śledzenie każdej wzmianki o firmie i branży, obserwowanie internetowej aktywności klientów i konkurencji, a do tego …

Czytaj dalej →
backup danych

Dlaczego backup danych jest niezbędny

Dlaczego backup danych jest niezbędny Każdego roku 31 marca obchodzimy międzynarodowy dzień backupu, który ma zwracać uwagę społeczeństwa na konieczność wykonywania kopii zapasowych. O tej …

Czytaj dalej →
Woocommerce Blog

7 powodów, dla których warto sprzedawać z WooCommerce

Wtyczka sprzedażowa WooCommerce od początku swojego działania została pobrana więcej niż 7 milionów razy. Dzisiaj wspiera ponad 3 miliony sklepów internetowych na całym świecie, czyli …

Czytaj dalej →
Pozycjonowanie W Google 1

Co wpływa na widoczność w Google?

Co wpływa na widoczność w Google? Szacuje się, że jest ich około 200, ale ich liczba nie jest dokładnie znana. Informacje o istnieniu niektórych to tylko …

Czytaj dalej →
14 Lead

14 faktów o e-mail marketingu

Niektórzy ogłaszali jego definitywny koniec. Niemałe zamieszanie wprowadziło też RODO. Mimo to e-mail marketing pozostaje jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do klientów. Prowadzisz własny biznes? …

Czytaj dalej →
Dlaczego warto rejestrować domeny w uti.pl?

Dlaczego warto rejestrować domeny w uti.pl?

Z listy opublikowanej przez Krajowy Rejestr Domen wynika, że adres w domenie .pl można zarejestrować u niemalże dwustu firm działających na naszym rynku. Każda z …

Czytaj dalej →
mobilne biuro uti.pl

Mobilne biuro – nasze wrażenia

Naszym klientom chcemy polecać tylko sprawdzone i dobrze znane nam narzędzia. Takie, z których sami lubimy korzystać i wiemy, że można na nich polegać w …

Czytaj dalej →
Pozyskiwanie Leadow Blog

Narzędzia do pozyskiwania leadów sprzedażowych

Większa sprzedaż, wyższe zaufanie klientów i budowanie z nimi lepszych relacji – to tylko niektóre z zalet konwersji leadów sprzedażowych. Do osiągnięcia tych efektów możesz …

Czytaj dalej →
Uti Blog Wszystko O Pozycjonowaniu

Wszystko o pozycjonowaniu

Nasi klienci zadają nam wiele pytań – i bardzo dobrze, bo kto pyta nie błądzi. Często te same wątpliwości ma wiele osób, dlatego zebraliśmy te …

Czytaj dalej →
Wordpress Blog

Czy warto budować stronę w WordPress?

Pośród systemów do tworzenia i zarządzania treścią stron internetowych od lat króluje aplikacja WordPress. Czy najpopularniejszy CMS faktycznie jest najlepszy? Dzisiaj na naszym blogu sprawdzamy, …

Czytaj dalej →
Blog Mobilnosc 80

Mobilność strony internetowej

Mobilność strony internetowej – dlaczego jest tak ważna? Wiele mówi się, o tym, że dobra strona internetowa powinna być mobilna, a witryna, która nie będzie …

Czytaj dalej →
Przenoszenie hostingu do najlepszej firmy UTI.PL

Przenoszenie hostingu

Jak wygląda przenoszenie hostingu do uti.pl? Na rynku usług internetowych działa obecnie wiele firm, dlatego może zdarzyć się, że oferta, na którą się zdecydowałeś, nie …

Czytaj dalej →
Blog Pakiet Opieki

Jak dbać o stronę ?

Najważniejsze zasady dbania o stronę internetową Każda witryna internetowa była inwestycją czasu i pieniędzy, dlatego warto prawidłowo o nią dbać, żeby ta inwestycja opłaciła się …

Czytaj dalej →
Blog Jaki Wybrac Certyfikat

Jaki certyfikat wybrać ?

Jaki certyfikat SSL wybrać? Na rynku dostępne są różne rodzaje certyfikatów SSL. Każdy z nich oferuje różny zakres działania i będzie odpowiedni dla innego rodzaju …

Czytaj dalej →
Jak wykonać transfer domeny?

Transfer domeny

Transfer domeny – jak to zrobić? Posiadasz już domenę internetową, ale nie zadowala Cię poziom usług obecnego rejestratora? Twój usługodawca podniósł opłaty za utrzymanie domeny? …

Czytaj dalej →
Jaki hosting wybrać w UTI.PL

Jak wybierać hosting?

Na co zwracać uwagę wybierając hosting? Szukając hostingu na pewno przejrzałeś wiele ofert i zwróciłeś uwagę, że dominują wśród nich usługi, takie jak: hosting prywatny, …

Czytaj dalej →
Wybór domeny to krok do wzrostu Twojej firmy - UTI.PL

Jak wybrać domenę ?

Jak wybrać domenę internetową, która przyciągnie klientów? Nazwa domeny internetowej Twojego biznesu jest niezwykle istotna: będzie widoczna na Twoich materiałach promocyjnych, wizytówkach, w różnych miejscach …

Czytaj dalej →
Blog Mobilne Biuro

Mobilne aplikacje biurowe

Mobilne aplikacje biurowe – które wybrać? W ostatnich latach coraz większą popularność wśród przedsiębiorców zyskują gotowe zestawy narzędzi internetowych, służące do zarządzania firmą. Proponują je …

Czytaj dalej →
Blog Czym Jest Konwersja

Czym jest konwersja ruchu ?

Jak zamienić odwiedzających stronę w płacących klientów ? Twoja strona internetowa powinna stanowić dobre wsparcie dla Twojego biznesu, czyli nie tylko być „słupem ogłoszeniowym”, ale, …

Czytaj dalej →
Blog Jak Pozyskac Ruch

Jak pozyskać ruch ?

Jak pozyskać ruch na stronie? Czy wiesz, kiedy Twoja strona internetowa będzie skuteczna? Wtedy, kiedy będzie przyciągała wielu użytkowników. Prowadząc działania na rzecz zwiększenia ruchu …

Czytaj dalej →
Blog Certyfikat Ssl

Co to jest certyfikat SSL ?

Co to jest certyfikat SSL ? Niezależnie od tego czy prowadzisz własny biznes w internecie, czy przesyłasz na serwer prywatne pliki, albo administrujesz blogiem poświęconym …

Czytaj dalej →
Blog Dobra Strona Www

Dobra strona www

Dobra strona www, czyli jaka? Dobrze zaprojektowana strona internetowa może skutecznie przyciągać klientów do Twojego biznesu i realnie zwiększyć osiągane przez Ciebie zyski. Z drugiej …

Czytaj dalej →
Hosting współdzielony w UTI.PL

Co to jest hosting?

Co to jest hosting? Hosting jest podstawą działania wszystkich witryn internetowych, z których korzystamy na co dzień. Mimo to wielu z nas nie wie, czym …

Czytaj dalej →
Czym jest domena?

Czym jest domena ?

Czym jest domena internetowa? Jeśli chcesz zaistnieć w sieci i skutecznie zapisać się w pamięci swoich klientów, niezbędna będzie Ci dobra domena internetowa. To oczywiście …

Czytaj dalej →
UTI.PL - usługi internetowe

MULTICLOUD – co to jest ?

MultiCloud – wszystkie elementy Twojego sukcesu w jednym miejscu Wyobraź sobie puzzle układane przez Ciebie w dzieciństwie. Wiele połączonych elementów tworzy spójną całość i dzięki …

Czytaj dalej →
UTI.PL - wolne domeny, tanie serwery www, strony internetowe

Zmieniamy się dla Ciebie!

Zmieniamy się dla Ciebie! – zobacz uti.pl w nowej odsłonie. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem wiemy, jak ważny jest rozwój. Nieustannie pracujemy nad tym, aby …

Czytaj dalej →