Jak dotrzeć do klientów w internecie?

Jak dotrzeć do klientów w internecie?

Jak Dotrzec Do Klietow Blog

Użytkownik wchodzi na stronę, przegląda ofertę, wychodzi i… to wszystko? Czy opuszczenie strony internetowej oznacza koniec procesu sprzedaży i rozwiewa nadzieję na kolejne złożone zamówienie? Oczywiście, że nie! Możesz z powodzeniem docierać do swoich klientów także wtedy, gdy nie przeglądają Twojej witryny internetowej. Jak to zrobić? Dzięki sprawdzonym i wysoce skutecznym narzędziom marketingowym: wysyłce maili oraz powiadomieniom web push.

Dotarcie do klienta i zainteresowanie go swoją ofertą w jak największej ilości różnych przestrzeni jest celem każdego marketera. Widać to, na przykład po liczbie rozwiązań, które w tym pomagają: kampanie reklamowe na stronach www i w wyszukiwarkach internetowych, materiały content marketingowe, reklama outdoorowa, artykuły sponsorowane w mediach, wysyłanie smsów, maili, czy powiadomień push. Najwyższą skutecznością charakteryzują się ostatnie trzy, a poniższy wpis skupi się na dwóch ostatnich, jako na rozwiązaniach z sektora marketingu internetowego. Nieprzypadkowo zresztą, bo e-mail marketing i powiadomienia push należą do najskuteczniejszych narzędzi, najbardziej aktywizujących odbiorców i generujących dodatkowe zyski. Jednocześnie ich wdrożenie jest dla przedsiębiorcy stosunkowo tanie i nie wymaga ogromnych nakładów pracy do osiągnięcia wymiernych efektów.

Co właściwie kryje się za pojęciami „e-mail marketing” i „powiadomienia push”?

E-mail marketing to nic innego, jak jednokrotna albo regularna wysyłka maili do odbiorców, których adresy mailowe znajdują się w bazie adresowej (Twojej własnej lub zakupionej). Do marketingu e-mail zaliczymy zatem newslettery, maile reklamowe, wiadomości z rabatami, czy chociażby te z życzeniami świątecznymi.

Wśród zalet e-marketingu należy wymienić przede wszystkim niezwykle wysoką skuteczność. Z licznych badań wynika, że Polacy (i nie tylko) lubią dostawać maile od firm, których ofertą są zainteresowani. Chętnie je czytają, korzystają z rabatów i bonusów zamieszczonych w mailach i przekładają to zainteresowanie na pieniądze wydawane w sklepach internetowych.

Badania Merkato wskazują, że 77% internautów chce otrzymywać maile od firm. Z kolei GetResponse podaje, że 71% ich respondentów czyta otrzymywane maile, a 90% korzysta z promocji opisanych w wiadomościach – te liczby robią wrażenie, prawda? Więcej faktów na temat e-mail marketingu znajdziesz we wpisie na naszym blogu!

Jak już wyżej wspominaliśmy, e-mail marketing to stosunkowo tanie rozwiązanie. Koszty przeprowadzenia kampanii mailowej zaczynają się już od kilkuset złotych miesięcznie (za jednorazową wysyłkę), co stanowi ułamek kwoty, którą musieliśmy wydać, np. na wykupienie artykułu sponsorowanego. Posiadając własny program do projektowania maili i  ich wysyłki dodatkowo obniżasz te koszty, ponieważ nie musisz płacić zewnętrznemu wykonawcy za zrobienie tego, co możesz zrobić samodzielnie.

Kolejna istotna zaleta kampanii mailingowych to łatwość ich tworzenia. Z jednej strony ogranicza Cię tylko wyobraźnia – Twój mailing może być elegancki i klasyczny albo wręcz odwrotnie: mieć zwariowany tytuł i wielokolorowy szablon. Z drugiej masz do dyspozycji narzędzia, które pozwolą Ci nie tylko zaprojektować swojego maila za pomocą intuicyjnego kreatora, ale też przetestować skuteczność wymyślonego tytułu wiadomości i całej wysyłki.

Dodatkowo program do e-mail marketingu posiada opcję planowania wysyłki maili. Dzięki temu możesz zaplanować (nawet na dłuższy czas), jakie i w jakim czasie wiadomości zostaną wysłane do Twoich odbiorców – program zrobi to za Ciebie, a Ty będziesz mieć możliwość zajęcia się innymi rzeczami, bez konieczności każdorazowego, ręcznego wysyłania maili.

Czy to rozwiązanie ma jakiekolwiek wady?

Niestety, nie ma narzędzia (jeszcze) idealnego, a wadą maili są zazwyczaj odbiorcy. Mówiąc inaczej: jeśli chcesz wysłać wiadomość, musisz mieć do kogo. Najlepiej jest w tym celu gromadzić leady – pozyskiwać dane od potencjalnych klientów, na przykład przez formularze na stronie www i budować bazę lojalnych odbiorców.

Powiadomienia push to w ostatnim czasie hit marketingu internetowego. Chodzi o krótkie wiadomości wysyłane do zainteresowanych osób i widoczne dla nich w niewielkich okienkach w rogu ekranu. Portale informacyjne i publikujące artykuły wykorzystują je zazwyczaj do powiadamiania odbiorców o nowych materiałach na stronie, a firmy e-commerce o nowych produktach w sklepie, przecenach, czy specjalnych akcjach promocyjnych – Tobie też mogą służyć w jednym z tych celów.

Co wyróżnia powiadomienia push? Charakteryzują się, podobnie jak e-mail marketing, łatwością wdrożenia i niskimi kosztami przeprowadzenia kampanii (niższymi nawet niż wysyłka maili).

Do ich zalet trzeba zaliczyć również możliwość dotarcia do niezwykle szerokiej grupy odbiorców. Powiadomienia push obsługiwane są przez wszystkie najpopularniejsze przeglądarki internetowe (co daje dostęp do ok 80% polskich internautów), a do tego nie zostaną zablokowane przez blokery reklam, na przykład Ad Block.

Co więcej, na korzyść nadawcy działa fakt, że powiadomienie web push pojawiające się bezpośrednio na ekranie komputera (a tym bardziej telefonu, czy tabletu) po prostu trudno jest zignorować. Nawet jeśli potencjalny klient nie kliknie w wiadomość, którą do niego wysłaliśmy, istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że nasz komunikat do niego dotarł. Tak wysokiej oglądalności nie będą miały ani maile, ani na przykład reklamy na Facebooku.

O jakich wadach powiadomień web push warto wspomnieć?

Na pierwszy rzut oka sporym ograniczeniem wydaje się być konieczność wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień przez użytkownika, ale czy a pewno tak jest? Spójrzmy na to z drugiej strony: osoba, która wyraziła zgodę, dała Ci tym samym znać, że faktycznie jest zainteresowana tym, co Twoja firma ma jej do zaoferowania. Oczekuje, że będzie dostawać od Ciebie informacje, a Ty zyskujesz w jej oczach, bo zamiast prowadzić agresywną kampanię, najpierw pytasz ją o zgodę na wysyłanie informacji marketingowych. Dla Ciebie oznacza to też zdecydowaną oszczędność, bo zyskujesz pewność, że wysyłasz swoje wiadomości do grupy realnie zainteresowanych odbiorców (po co ktoś, kogo nie interesuje Twoja działalność, miałby chcieć dostawać od Ciebie wiadomości), a jak wiesz wysyłka do kilkudziesięciu naprawdę zainteresowanych osób, będzie bardziej skuteczna niż do tysiąca takich, których dana informacja nie obchodzi.

Z jakiego programu korzystać? Najlepiej ze sprawdzonego!

Maile marketingowe i powiadomienia web push mogą realnie wpłynąć na wzrost Twoich zysków, dlatego liczymy, że będziesz chcieć je wypróbować. W związku z tym chcemy polecić Ci programy do obsługi tych wysyłek marketingowych, które sami znamy i możemy zaświadczyć o ich jakości. Chodzi o oprogramowanie dostarczane przez firmę SalesManago – lidera polskiego rynku, jeśli chodzi o automatyczne usługi marketingowe. Programy wyposażone są w niezwykle intuicyjne kreatory treści, dzięki którym z bloków i szablonów stworzysz swoje materiały. Następnie wystarczy kilka kliknięć, aby przeprowadzić testową wysyłkę, określić jej skuteczność i ostatecznie wysłać wiadomości do klientów znajdujących się w Twojej bazie.

Zainteresowaliśmy Cię tematem powiadomień web push i email marketingu? Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz za te narzędzia? Skontaktuj się z nami, a chętnie opowiemy CI o nich jeszcze więcej!

Podziel się tym artykułem:

Mozę Cię zainteresować:

Mailingi profilowane to kolejny kanał komunikacji z klientem oraz sposób na nawiązanie osobistego dialogu

Mailing profilowany – Personalizacja w komunikacji biznesowej

Tu są Twoi Klienci: https://uti.pl/pozyskiwanie-lead/mailing-profilowany/ Skuteczna komunikacja z klientami staje się koniecznym wyzwaniem dla każdej firmy.W tej sytuacji mailingi profilowane wyróżniają się jako narzędzie, które ...
Czytaj dalej →
Audyt SEO on-site i off-site

Czy znasz różnice między audytem on-site a off-site i wiesz, który rodzaj audytu SEO jest najbardziej odpowiedni dla Twojej strony internetowej?

Czy znasz różnice między audytem on-site a off-site i wiesz, który rodzaj audytu SEO jest najbardziej odpowiedni dla Twojej strony internetowej? Rynek internetowy staje się ...
Czytaj dalej →
Pozycjonowanie - SEO

Najwyższa pozycja w sieci – pozycjonowanie SEO

Najwyższa pozycja w sieci – pozycjonowanie SEO Pozycjonowanie strony internetowej. SEO – Co to? Dlaczego? Warto? Pozycjonowanie, czyli SEO (Search Engine Optimization), to zbiór działań ...
Czytaj dalej →
certyfikat ssl

Backup www – szybkie i proste przywracanie danych

Bezpieczeństwo w sieci jest niezwykle istotne. Nasze życie prywatne i zawodowe coraz bardziej koncentruje się wokół danych online. Z uwagi na ataki cybernetyczne, awarie sprzętu ...
Czytaj dalej →
Pozyskiwanie Leadow Blog

W jaki sposób kalendarz rezerwacji usprawnia Twoją stronę www dla branży beauty?

Duża konkurencyjność to obecnie cecha charakterystyczna dla rynku kosmetycznego. Wysoki poziom oferowanych usług to już za mało, aby wyjść przed szereg. By utrzymać się w ...
Czytaj dalej →
Blog Dobra Strona Www

ESET PROTECT Entry – innowacyjne oprogramowanie antywirusowe

ESET PROTECT Entry – innowacyjne oprogramowanie antywirusowe W dzisiejszym dynamicznym środowisku online, gdzie zagrożenia cyfrowe stają się coraz bardziej złożone i wyrafinowane, oprogramowanie antywirusowe odgrywa ...
Czytaj dalej →
Wizytowka W Google Mapach

System rezerwacji online i jego zastosowanie w branży beauty

System rezerwacji online i jego zastosowanie w branży beauty. W dzisiejszych czasach, podczas gdy coraz częściej ułatwiamy sobie codzienność załatwianiem naszych spraw w świecie online, ...
Czytaj dalej →
Blog Jaki Wybrac Certyfikat

Zagrożenia dla Stron Internetowych: Skutki Włamania i Zawirusowania

Strony internetowe stanowią obecnie nieodłączny element biznesu i komunikacji. Niestety, wraz z rozwojem technologii, pojawiają się również nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa stron. Niezabezpieczone witryny są ...
Czytaj dalej →
Woocommerce Blog

Sklep internetowy — Twój biznes w sieci, w który warto inwestować

Sklep internetowy — Twój biznes w sieci, w który warto inwestować W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, posiadanie dobrze zbudowanego sklepu internetowego to nie tylko korzyść, ...
Czytaj dalej →
Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy

Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy przed włamaniem

Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy przed włamaniem W dzisiejszym cyfrowym świecie, cyberbezpieczeństwo jest kluczowym aspektem dla każdego przedsiębiorcy działającego w internecie. Prowadzenie strony internetowej ...
Czytaj dalej →
14 Lead

Wyświetlaj opinie klientów na stronie internetowej. Narzędzie wspierające Twój biznes.

Opinie klientów są istotną częścią Twojego biznesu. Klienci dzielą się swoimi wrażeniami dotyczącymi procesu usługowego, dzięki czemu wiesz, w którą stronę się rozwijasz. Jeśli masz ...
Czytaj dalej →
Opinie UTI.PL

Opinie klientów, są kluczowe dla wyników sprzedażowych Twojego biznesu. Sprawdź dlaczego!

Opinie klientów, są kluczowe dla wyników sprzedażowych Twojego biznesu.  Opinie mają znaczenie – istotne fakty i liczby Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób opinie ...
Czytaj dalej →
Opinie o UTI.PL

Jak pozyskiwać opinie dla Twojego biznesu w internecie

“Dodaj opinię o uti.pl”, czyli jak pozyskiwać opinie dla Twojego biznesu w internecie  Opinie wystawiane przez Twoich klientów są i zawsze będą kluczowe dla rozwoju ...
Czytaj dalej →
Nowoczesny hosting w UTI.PL

Nowoczesna i profesjonalna strona internetowa dla Twojego biznesu beauty

Dlaczego warto skorzystać ze Strony Branżowej? Jeśli prowadzisz firmę w branży beauty, z pewnością wiesz, że liczy się zarówno wysoka jakość usług, jak i bycie ...
Czytaj dalej →
strony www internetowe

5 dodatków WordPress, które poprawią funkcjonalność Twojej strony

Jako użytkownik WordPressa prawdopodobnie znasz już ogromną gamę dodatków dostępnych do wykorzystania na Twojej stronie internetowej. Z drugiej strony — tak wiele opcji może przytłaczać ...
Czytaj dalej →
Kariera w UTI.PL

Dyrektywa Omnibus w e-commerce – na co muszą przygotować się przedsiębiorcy?

Dyrektywa Omnibus w e-commerce – na co muszą przygotować się przedsiębiorcy? 1 stycznia 2023 roku weszła w życie unijna Dyrektywa Omnibus. Co to oznacza w ...
Czytaj dalej →
Ads

Google Ads – Co to jest i jakie niesie korzyści dla biznesu

Są jednym z najpopularniejszych systemów reklamowych dostępnych w internecie. Pozwalają docierać do potencjalnych klientów bezpośrednio na odwiedzanych przez nich stronach i w aplikacjach. A do ...
Czytaj dalej →
pozycjonowanie

Jak pozyskiwać klientów w internecie?

Wyzwanie pozyskiwania klientów jest dobrze znane każdemu, kto prowadzi własną firmę. W biznesie offline pomaga nam w tym tradycyjna reklama, siedziba w atrakcyjnym miejscu czy ...
Czytaj dalej →
Domena internetowa

Wpływ domeny internetowej na pozycjonowanie strony i sklepu

Wpływ domeny internetowej na pozycjonowanie strony lub sklepu internetowego Czy domena Twojej strony internetowej może mieć wpływ na jej pozycjonowanie? Oczywiście! Spośród ponad dwustu czynników ...
Czytaj dalej →
hosting

Wpływ hostingu na pozycjonowanie strony i SEO

  Wpływ hostingu na pozycjonowanie strony i SEO Czy pozycja strony na liście wyników wyszukiwania może zależeć od używanego hostingu? Jak najbardziej! Jego parametry zaliczają ...
Czytaj dalej →
Wizytowka W Google Mapach

Wizytówki i opinie Google – narzędzie dla Twojej firmy

Firmowa wizytówka w Google, to coś więcej niż znacznik na mapie, pod którym można znaleźć Twoją firmę. To przydatne narzędzie biznesowe, które będzie skutecznie przyciągać ...
Czytaj dalej →
Opinie o UTI.PL

Newsletter jako narzędzie pozyskiwania klientów

Pozyskiwanie subskrybentów do newslettera Jeśli masz w głowie koncepcję – wiesz, o czym chcesz informować swoich klientów i w jaki sposób planujesz im to przedstawić, ...
Czytaj dalej →
Uti Blog Niezbedne Wtyczki

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej. Dostępne na rynku oprogramowania do zarządzania stronami internetowymi oferują niezliczone ilości wtyczek i rozszerzeń pozwalających na elastyczne dodawanie ...
Czytaj dalej →
UTI.PL - pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie on-page i off-page

Niezależnie od branży, tematyki czy przeznaczenia strona internetowa będzie najbardziej skuteczna wtedy, kiedy będzie widoczna na wysokim miejscu listy wyników wyszukiwarek internetowych. Całość działań, które ...
Czytaj dalej →
monitoring marki

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy Dokładne śledzenie każdej wzmianki o firmie i branży, obserwowanie internetowej aktywności klientów i konkurencji, a do tego ...
Czytaj dalej →
backup danych

Dlaczego backup danych jest niezbędny

Dlaczego backup danych jest niezbędny Każdego roku 31 marca obchodzimy międzynarodowy dzień backupu, który ma zwracać uwagę społeczeństwa na konieczność wykonywania kopii zapasowych. O tej ...
Czytaj dalej →
Woocommerce Blog

7 powodów, dla których warto sprzedawać z WooCommerce

Wtyczka sprzedażowa WooCommerce od początku swojego działania została pobrana więcej niż 7 milionów razy. Dzisiaj wspiera ponad 3 miliony sklepów internetowych na całym świecie, czyli ...
Czytaj dalej →
Pozycjonowanie W Google 1

Co wpływa na widoczność w Google?

Co wpływa na widoczność w Google? Szacuje się, że jest ich około 200, ale ich liczba nie jest dokładnie znana. Informacje o istnieniu niektórych to tylko ...
Czytaj dalej →
14 Lead

14 faktów o e-mail marketingu

Niektórzy ogłaszali jego definitywny koniec. Niemałe zamieszanie wprowadziło też RODO. Mimo to e-mail marketing pozostaje jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do klientów. Prowadzisz własny biznes? ...
Czytaj dalej →
Dlaczego warto rejestrować domeny w uti.pl?

Dlaczego warto rejestrować domeny w uti.pl?

Z listy opublikowanej przez Krajowy Rejestr Domen wynika, że adres w domenie .pl można zarejestrować u niemalże dwustu firm działających na naszym rynku. Każda z ...
Czytaj dalej →