Wszystko o pozycjonowaniu

Wszystko o pozycjonowaniu

Uti Blog Wszystko O Pozycjonowaniu

Nasi klienci zadają nam wiele pytań – i bardzo dobrze, bo kto pyta nie błądzi. Często te same wątpliwości ma wiele osób, dlatego zebraliśmy te najczęściej powtarzające się i w dzisiejszym wpisie na naszym blogu staramy się na nie jak najlepiej odpowiedzieć. Jeśli zastanawiacie się, po co właściwie pozycjonować  strony, ile to zajmie i jakie przyniesie efekty, zapraszamy do lektury!

Co to jest pozycjonowanie?

Najprościej mówiąc: pozycjonowanie to szereg działań, które mają doprowadzić do uzyskania przez stronę internetową jak najlepszego wyniku w wyszukiwarce internetowej. Nazywane jest także SEO, czyli Search Engine Optimization – optymalizowanie pod kątem wyszukiwarki internetowej.

Pozycjonowanie obejmuje zarówno prace w obrębie  strony (on-page), czyli związane z treścią, architekturą strony, aktualizacją wtyczek itp., a także prace poza stroną (off-page), czyli aktywne pozyskiwanie linków, wzmianek w mediach społecznościowych i podnoszenie zaufania do strony.

W UTI.PL zajmujemy się zarówn działaniami on-page, jak i off-page.

Za co właściwie płacę?

Można odnieść wrażenie, że pozycjonowanie strony to tylko wykonanie kilku czynności na stronie, ale w rzeczywistości robimy o wiele więcej. Przede wszystkim uważnie przeglądamy Twoją stronę www i uzupełniamy brakujące opisy metatagów i słowa kluczowe. Aktualizujemy też wtyczki i instalujemy w Twojej witrynie certyfikat bezpieczeństwa oraz narzędzia SEO. Dzięki temu nie tylko realnie działamy na rzecz poprawy widoczności Twojej strony w internecie, ale też dajemy Ci możliwość skutecznego śledzenia wyników.

W ramach działania off-page pozyskujemy linki do Twojej strony internetowej pochodzące z różnorodnych, wiarygodnych źródeł. Dzięki temu zyskuje ona zdecydowanie większe zaufanie wyszukiwarki Google i jest wyświetlana na wyższych miejscach listy wyników wyszukiwania..

Po co w ogóle pozycjonować stronę?

Przede wszystkim dzięki pozycjonowaniu Twoja strona będzie pojawiać się wyżej na listach wyników wyszukiwania. Co to oznacza dla Ciebie? Więcej osób, które zobaczą i odwiedzą Twoją stroną, więcej potencjalnych i faktycznych klientów zaznajomionych z Twoją ofertą, a ostatecznie większe zyski osiągane przez Twoją firmą. Brzmi przekonująco, prawda?

No dobrze, ale czy to w ogóle działa?

To czy działania SEO na Twojej stronie przyniosą efekty zależy od wielu czynników, np. doboru fraz kluczowych i ich implementacji, czy zmiennych algorytmów wyszukiwarek. Nasze doświadczenie wskazuje, że pozycjonowanie działa – strony naszych klientów znajdują się wyżej niż przed rozpoczęciem działań SEO.

Skąd będę wiedzieć, czy na mojej stronie to działa?

Po pierwsze sam zobaczysz efekty bo Twoja strona znajdzie się na wyższym miejscu wyników wyszukiwania. Po drugie damy Ci dostęp do narzędzia Google Console, dzięki któremu będziesz mieć możliwość śledzenia statystyk swojej strony w czasie rzeczywistym. Po trzecie raz w miesiącu dostaniesz od nas raport, z którego dowiesz się jakie wyniki osiąga Twoja witryna w wyszukiwarce Google po wpisaniu konkretnych fraz kluczowych.

Będziesz na bieżąco monitorować skuteczność działań SEO w Twojej witrynie, a jeśli nie będzie oczekiwanych efektów od razu to zauważysz i będziesz mógł dokonywać niezbędnych poprawek, na przykład zmienić słowa kluczowe.

Czy możecie mi zagwarantować pierwsze miejsce w Google?

Nie. Taka obietnica z naszej strony byłaby nieetyczna. Tak jak już wspominaliśmy, na pozycję strony wpływa wiele czynników. Należy do nich także charakter prowadzonej firmy, zasięg działalności, unikatowość Twojej oferty, ale też konkurencja w branży i działania e-marketingowe Twoich konkurentów.

Na przykład: Jeśli działasz na terenie jednej miejscowości i prowadzisz stosunkowo mało powszechny biznes, na przykład studio tatuażu w Zamościu masz zdecydowanie większe szanse na osiągnięcia pierwszego miejsca na liście wyników Google, niż gdy prowadzisz własną sieć sklepów obuwniczych na terenie województwa Małopolskiego. Przede wszystkim na danym terenie jest zdecydowanie mniej firm, takich jak Twoja, a do tego oferowana przez Ciebie usługa ma dosyć niszowy charakter, więc siłą rzeczy będziesz mieć mniejszą konkurencję także w internecie.

Twoja pozycja zależy też od popularności słów kluczowych, z których korzystasz. To prosta matematyka: im mniej popularne wyrażenie kluczowe, tym łatwiej uzyskasz wysoki wynik. Do najtrudniejszych należą słowa kluczowe związane z turystyką („noclegi Zakopane” to jedna z najgorszych), a także bardzo popularne („apteka nocna”, „sklep monopolowy”). Właściciele stron internetowych, które widzisz na pierwszych miejscach wyników wyszukiwania dla tych wyrażeń kluczowych inwestują tysiące złotych miesięcznie w samo utrzymanie tej pozycji.

Biorąc pod uwagę kombinację wszystkich czynników możemy zagwarantować Ci, że dołożymy wszelkich starań aby Twoja strona internetowa osiągnęła jak najlepsze wyniki, ale nie, że zajmie pierwsze lub drugie miejsce na liście.

Chcemy, żeby warunki współpracy z nami były dla Ciebie jak najbardziej zadowalające, zarówno pod względem efektów, jak i osiąganych wydatków. Dlatego proponujemy Ci pozycjonowanie strony podzielone na etapy. Podstawę stanowią działania on-page, które pozwalają Ci wystartować. W kolejnych etapach możesz sukcesywnie dokupować kolejne działania off-page, takie jak linki, blogi, itp. aż do momentu, w którym osiągniesz zadowalający Cię efekt.Wszystkie usługi zebraliśmy w pakietach o różnej zawartości i cenach – takie rozwiązanie pozwoli Ci dobierać dokładnie takie działania, jakich potrzebujesz i dokładnie kontrolować swoje wydatki.

Dzięki temu nie płacisz z góry za zbędne działania, a jeśli uznasz, że Twój budżet na działania SEO już się wyczerpał, po prostu nie musisz wydawać więcej pieniędzy.

Działamy już od kilku tygodni, dlaczego nie ma efektów?

Pozycjonowanie to skomplikowany proces, który łączy w sobie elementy naszej pracy z działaniami algorytmów wyszukiwarki Google i zachowaniami samych internautów. Dlatego faktyczna poprawa wyników strony w sieci może potrwać od kilku tygodni, nawet do kilku miesięcy, w szczególności jeśli wcześniej nie prowadziłeś żadnych działań w tym kierunku.  Zachowaj spokój i uzbrój się w cierpliwość a efekty swoich działań zobaczysz prędzej niż się spodziewasz.

Dzisiaj rano moja strona była wyżej, a teraz jej pozycja spadła, coś się zepsuło?

To także wynik skomplikowanej natury działań SEO. Delikatne wahania pozycji strony w sieci to nie powód do stresu. Miejsce Twojej strony na liście wyników może zmieniać się nawet więcej niż raz dziennie.

Co się stanie po zakończeniu umowy na pozycjonowanie?

Jeśli obawiasz się, że Twoja witryna, w której dobre pozycjonowanie zainwestowałeś czas i pieniądze, nagle drastycznie spadnie, spokojnie. To prawda, że jeśli przestaniesz działać na rzecz utrzymania pozycji swojej strony w sieci, będzie ją powoli tracić, ale na pewno nie stanie się to z dnia na dzień. Zwłaszcza jeśli Twoja konkurencja nie jest duża, Twoja strona powinna przez jakiś czas utrzymywać się na swojej pozycji dzięki temu, co zostało do tej pory zrobione Dlatego jeśli Twoja umowa na usługę pozycjonowania dobiega końca, możesz spokojnie szukać lepszej oferty zanim wybierzesz nową firmę, z którą nawiążesz współpracę.

Na koniec pytanie od nas: czy wiesz już wszystko, czego potrzebujesz?

Mamy nadzieję, że w tym tekście znalazły się odpowiedzi na Twoje wątpliwości. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, chętnie z Tobą porozmawiamy. W każdej chwili możesz zadzwonić na naszą infolinię, albo napisać do nas przez formularz.

Interesują cię inne tematy? Sprawdź, co jeszcze kryje się na naszym blogu!

Podziel się tym artykułem:

Mozę Cię zainteresować:

Mailingi profilowane to kolejny kanał komunikacji z klientem oraz sposób na nawiązanie osobistego dialogu

Mailing profilowany – Personalizacja w komunikacji biznesowej

Tu są Twoi Klienci: https://uti.pl/pozyskiwanie-lead/mailing-profilowany/ Skuteczna komunikacja z klientami staje się koniecznym wyzwaniem dla każdej firmy.W tej sytuacji mailingi profilowane wyróżniają się jako narzędzie, które ...
Czytaj dalej →
Audyt SEO on-site i off-site

Czy znasz różnice między audytem on-site a off-site i wiesz, który rodzaj audytu SEO jest najbardziej odpowiedni dla Twojej strony internetowej?

Czy znasz różnice między audytem on-site a off-site i wiesz, który rodzaj audytu SEO jest najbardziej odpowiedni dla Twojej strony internetowej? Rynek internetowy staje się ...
Czytaj dalej →
Pozycjonowanie - SEO

Najwyższa pozycja w sieci – pozycjonowanie SEO

Najwyższa pozycja w sieci – pozycjonowanie SEO Pozycjonowanie strony internetowej. SEO – Co to? Dlaczego? Warto? Pozycjonowanie, czyli SEO (Search Engine Optimization), to zbiór działań ...
Czytaj dalej →
certyfikat ssl

Backup www – szybkie i proste przywracanie danych

Bezpieczeństwo w sieci jest niezwykle istotne. Nasze życie prywatne i zawodowe coraz bardziej koncentruje się wokół danych online. Z uwagi na ataki cybernetyczne, awarie sprzętu ...
Czytaj dalej →
Pozyskiwanie Leadow Blog

W jaki sposób kalendarz rezerwacji usprawnia Twoją stronę www dla branży beauty?

Duża konkurencyjność to obecnie cecha charakterystyczna dla rynku kosmetycznego. Wysoki poziom oferowanych usług to już za mało, aby wyjść przed szereg. By utrzymać się w ...
Czytaj dalej →
Blog Dobra Strona Www

ESET PROTECT Entry – innowacyjne oprogramowanie antywirusowe

ESET PROTECT Entry – innowacyjne oprogramowanie antywirusowe W dzisiejszym dynamicznym środowisku online, gdzie zagrożenia cyfrowe stają się coraz bardziej złożone i wyrafinowane, oprogramowanie antywirusowe odgrywa ...
Czytaj dalej →
Wizytowka W Google Mapach

System rezerwacji online i jego zastosowanie w branży beauty

System rezerwacji online i jego zastosowanie w branży beauty. W dzisiejszych czasach, podczas gdy coraz częściej ułatwiamy sobie codzienność załatwianiem naszych spraw w świecie online, ...
Czytaj dalej →
Blog Jaki Wybrac Certyfikat

Zagrożenia dla Stron Internetowych: Skutki Włamania i Zawirusowania

Strony internetowe stanowią obecnie nieodłączny element biznesu i komunikacji. Niestety, wraz z rozwojem technologii, pojawiają się również nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa stron. Niezabezpieczone witryny są ...
Czytaj dalej →
Woocommerce Blog

Sklep internetowy — Twój biznes w sieci, w który warto inwestować

Sklep internetowy — Twój biznes w sieci, w który warto inwestować W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, posiadanie dobrze zbudowanego sklepu internetowego to nie tylko korzyść, ...
Czytaj dalej →
Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy

Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy przed włamaniem

Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy przed włamaniem W dzisiejszym cyfrowym świecie, cyberbezpieczeństwo jest kluczowym aspektem dla każdego przedsiębiorcy działającego w internecie. Prowadzenie strony internetowej ...
Czytaj dalej →
14 Lead

Wyświetlaj opinie klientów na stronie internetowej. Narzędzie wspierające Twój biznes.

Opinie klientów są istotną częścią Twojego biznesu. Klienci dzielą się swoimi wrażeniami dotyczącymi procesu usługowego, dzięki czemu wiesz, w którą stronę się rozwijasz. Jeśli masz ...
Czytaj dalej →
Opinie UTI.PL

Opinie klientów, są kluczowe dla wyników sprzedażowych Twojego biznesu. Sprawdź dlaczego!

Opinie klientów, są kluczowe dla wyników sprzedażowych Twojego biznesu.  Opinie mają znaczenie – istotne fakty i liczby Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób opinie ...
Czytaj dalej →
Opinie o UTI.PL

Jak pozyskiwać opinie dla Twojego biznesu w internecie

“Dodaj opinię o uti.pl”, czyli jak pozyskiwać opinie dla Twojego biznesu w internecie  Opinie wystawiane przez Twoich klientów są i zawsze będą kluczowe dla rozwoju ...
Czytaj dalej →
Nowoczesny hosting w UTI.PL

Nowoczesna i profesjonalna strona internetowa dla Twojego biznesu beauty

Dlaczego warto skorzystać ze Strony Branżowej? Jeśli prowadzisz firmę w branży beauty, z pewnością wiesz, że liczy się zarówno wysoka jakość usług, jak i bycie ...
Czytaj dalej →
strony www internetowe

5 dodatków WordPress, które poprawią funkcjonalność Twojej strony

Jako użytkownik WordPressa prawdopodobnie znasz już ogromną gamę dodatków dostępnych do wykorzystania na Twojej stronie internetowej. Z drugiej strony — tak wiele opcji może przytłaczać ...
Czytaj dalej →
Kariera w UTI.PL

Dyrektywa Omnibus w e-commerce – na co muszą przygotować się przedsiębiorcy?

Dyrektywa Omnibus w e-commerce – na co muszą przygotować się przedsiębiorcy? 1 stycznia 2023 roku weszła w życie unijna Dyrektywa Omnibus. Co to oznacza w ...
Czytaj dalej →
Ads

Google Ads – Co to jest i jakie niesie korzyści dla biznesu

Są jednym z najpopularniejszych systemów reklamowych dostępnych w internecie. Pozwalają docierać do potencjalnych klientów bezpośrednio na odwiedzanych przez nich stronach i w aplikacjach. A do ...
Czytaj dalej →
pozycjonowanie

Jak pozyskiwać klientów w internecie?

Wyzwanie pozyskiwania klientów jest dobrze znane każdemu, kto prowadzi własną firmę. W biznesie offline pomaga nam w tym tradycyjna reklama, siedziba w atrakcyjnym miejscu czy ...
Czytaj dalej →
Domena internetowa

Wpływ domeny internetowej na pozycjonowanie strony i sklepu

Wpływ domeny internetowej na pozycjonowanie strony lub sklepu internetowego Czy domena Twojej strony internetowej może mieć wpływ na jej pozycjonowanie? Oczywiście! Spośród ponad dwustu czynników ...
Czytaj dalej →
hosting

Wpływ hostingu na pozycjonowanie strony i SEO

  Wpływ hostingu na pozycjonowanie strony i SEO Czy pozycja strony na liście wyników wyszukiwania może zależeć od używanego hostingu? Jak najbardziej! Jego parametry zaliczają ...
Czytaj dalej →
Wizytowka W Google Mapach

Wizytówki i opinie Google – narzędzie dla Twojej firmy

Firmowa wizytówka w Google, to coś więcej niż znacznik na mapie, pod którym można znaleźć Twoją firmę. To przydatne narzędzie biznesowe, które będzie skutecznie przyciągać ...
Czytaj dalej →
Opinie o UTI.PL

Newsletter jako narzędzie pozyskiwania klientów

Pozyskiwanie subskrybentów do newslettera Jeśli masz w głowie koncepcję – wiesz, o czym chcesz informować swoich klientów i w jaki sposób planujesz im to przedstawić, ...
Czytaj dalej →
Uti Blog Niezbedne Wtyczki

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej. Dostępne na rynku oprogramowania do zarządzania stronami internetowymi oferują niezliczone ilości wtyczek i rozszerzeń pozwalających na elastyczne dodawanie ...
Czytaj dalej →
UTI.PL - pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie on-page i off-page

Niezależnie od branży, tematyki czy przeznaczenia strona internetowa będzie najbardziej skuteczna wtedy, kiedy będzie widoczna na wysokim miejscu listy wyników wyszukiwarek internetowych. Całość działań, które ...
Czytaj dalej →
monitoring marki

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy Dokładne śledzenie każdej wzmianki o firmie i branży, obserwowanie internetowej aktywności klientów i konkurencji, a do tego ...
Czytaj dalej →
backup danych

Dlaczego backup danych jest niezbędny

Dlaczego backup danych jest niezbędny Każdego roku 31 marca obchodzimy międzynarodowy dzień backupu, który ma zwracać uwagę społeczeństwa na konieczność wykonywania kopii zapasowych. O tej ...
Czytaj dalej →
Jak Dotrzec Do Klietow Blog

Jak dotrzeć do klientów w internecie?

Użytkownik wchodzi na stronę, przegląda ofertę, wychodzi i… to wszystko? Czy opuszczenie strony internetowej oznacza koniec procesu sprzedaży i rozwiewa nadzieję na kolejne złożone zamówienie? ...
Czytaj dalej →
Woocommerce Blog

7 powodów, dla których warto sprzedawać z WooCommerce

Wtyczka sprzedażowa WooCommerce od początku swojego działania została pobrana więcej niż 7 milionów razy. Dzisiaj wspiera ponad 3 miliony sklepów internetowych na całym świecie, czyli ...
Czytaj dalej →
Pozycjonowanie W Google 1

Co wpływa na widoczność w Google?

Co wpływa na widoczność w Google? Szacuje się, że jest ich około 200, ale ich liczba nie jest dokładnie znana. Informacje o istnieniu niektórych to tylko ...
Czytaj dalej →
14 Lead

14 faktów o e-mail marketingu

Niektórzy ogłaszali jego definitywny koniec. Niemałe zamieszanie wprowadziło też RODO. Mimo to e-mail marketing pozostaje jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do klientów. Prowadzisz własny biznes? ...
Czytaj dalej →