Narzędzia do pozyskiwania leadów sprzedażowych

Narzędzia do pozyskiwania leadów sprzedażowych

Pozyskiwanie Leadow Blog

Większa sprzedaż, wyższe zaufanie klientów i budowanie z nimi lepszych relacji – to tylko niektóre z zalet konwersji leadów sprzedażowych. Do osiągnięcia tych efektów możesz wykorzystać wiele dostępnych na rynku narzędzi, a wśród nich: formularze, okienka pop up oraz czaty na stronie. Chcesz wiedzieć, jak skutecznie pozyskiwać leady od klientów? Tego dowiesz się z poniższego wpisu.

W tym wpisie chcemy przedstawić Ci działanie dwóch narzędzi: Live Chat oraz Lead Generation, które sprawdziliśmy i możemy Ci je z pełną odpowiedzialnością polecić. Znajdziesz je także w naszej ofercie.

Live Chat – rozmawiaj z klientami i generuj leady w czasie rzeczywistym

Współcześni konsumenci nie przepadają za rozmowami telefonicznymi, często niechętnie podchodzą też do spotkań twarzą w twarz, blokują reklamy w internecie i nie chcą brać udziału w badaniach opinii. Jak w takim razie z nimi rozmawiać i lepiej ich poznać? Zaproponować im narzędzie komunikacji, które nie wymaga nawiązywania bezpośredniego kontaktu, czyli czat internetowy. To rozwiązanie wykorzystywane przez największe sieci handlowe i usługowe, więc z pewnością sprawdzi się także u Ciebie.

Jak działa narzędzie Live Chat?

Live Chat to nic innego niż komunikator tekstowy zainstalowany bezpośrednio na Twojej stronie www. Zainteresowani Twoją ofertą klienci wysyłają do Ciebie wiadomości (i przy okazji zostawiają swoje dane kontaktowe), a konsultanci pracujący w Twojej firmie odpisują im w czasie rzeczywistym.

Dlaczego warto korzystać z tego narzędzia?

Czat na stronie www to prawdziwa kopalnia informacji  klientach. Przede wszystkim klienci korzystający z czatów zostawiają Ci swoje dane kontaktowe, które możesz później wykorzystać do dalszego informowania ich o swojej ofercie. Po drugie w czasie rozmowy możesz bardzo dokładnie przeanalizować, którymi z Twoich produktów klienci interesują się najbardziej, jakich dodatkowych informacji najczęściej poszukują, czego nie mogą znaleźć na Twojej stronie i czy chcą się na dłużej związać z Twoją firmą. Dzięki analizie tych danych możesz zdecydowanie usprawnić swoje działania i lepiej dopasować się do ich potrzeb. Warto też wspomnieć, że program Live Chat pozwala Ci na przechowywanie informacji o swoich rozmówcach, więc w razie potrzeby  błyskawicznie otworzyć je na swoim ekranie.

Oczywiście Live Chat to nie tylko dane i gromadzenie informacji. To również, a nawet przede wszystkim, doskonałe narzędzie do poprawienia relacji z klientami. Dzięki bezpośredniej rozmowie pokazujesz „ludzką twarz” swojej firmy i tym samym podnosisz zaufanie klientów. Aktywizujesz ich, zachęcając do zadawania pytań, dzięki czemu tworzy się między wami lepsza relacja. Co więcej dzięki narzędziu Live Chat zdecydowanie przyspieszasz proces komunikacji z klientem – potencjalny nabywca uzyskuje informacje o Twojej ofercie w ciągu kilku minut, a Ty możesz w razie potrzeby zadawać mu dodatkowe pytania, bez konieczności wysyłania kolejnych maili.

Co jeszcze wyróżnia narzędzie Live Chat?

Z pewnością nielimitowana liczba równolegle prowadzonych rozmów oraz użytkowników czatu – możesz do niego dodać tylko konsultantów, ilu tylko chcesz. Jeśli prowadzisz międzynarodowy biznes, z pewnością docenisz, że narzędzie dostępne jest w czterech wersjach językowych, więc będzie dostępne dla Twoich klientów nie tylko z Polski, ale też z Niemiec i Hiszpanii oraz tych anglojęzycznych. Program jest również bardzo elastyczny i daje Ci możliwość włączenia jedynie tych jego funkcji, których naprawdę potrzebujesz. Dodajmy do tego jeszcze intuicyjny interfejs i przejrzystą prezentację danych statystycznych i świetne narzędzie do komunikacji z klientem gotowe.

Lead Generation – pozyskuj dane swoich klientów bezpośrednio na stronie

Kompleksowe narzędzie do tworzenia formularzy, gromadzenia danych i zarządzania nimi przy pomocy prostego kreatora i interfejsu – tym właśnie jest program Lead Generation. Dzięki temu narzędziu możesz zaprojektować własne formularze niezbędne do pozyskiwania danych od potencjalnych klientów, a także okienka pop up, sidebary i landing page, czyli dodatkowe (ale również niezwykle przydatne) formy reklamowe.

Jakie korzyści przynosi używanie Lead Generation?

Tworząc formularze z programem Lead Generation sprawisz, że każdy odwiedzający, który będzie chciał dowiedzieć się więcej na temat Twojej oferty, zostawi Ci swoje dane kontaktowe. Te informacje zostaną zgromadzone w jednym miejscu, a Ty będziesz mieć możliwość wykorzystania ich w celu utrzymania kontaktu z potencjalnym klientem. Elementy, takie jak pop upy i landing page dostarczą odwiedzającym Twoją stronę dodatkowych informacji, na przykład o aktualnych promocjach i nowościach w Twojej ofercie, tym samym zachęcając ich do zakupów i pozostawienia swoich danych.

Na podstawie zgromadzonych danych stworzysz profile behawioralne użytkowników odwiedzających Twoją stronę www i zdecydowanie lepiej poznasz ich zachowania. Dowiesz się, na przykład: kiedy i skąd wchodzą na Twoją witrynę, co na niej robią, na której stronie najczęściej wypełniają formularze i klikają w elementy interaktywne itp. Analiza tych danych dostarczy Ci wiedzy, którą możesz wykorzystać do usprawnienia procesu sprzedaży.

Jakie dodatkowe zalety ma ten program?

Dodatkową zaletą programu Lead Generation jest funkcja zbierania zgód i przechowywania ich we własnej bazie. Dzięki temu będziesz utrzymywać wszystkie zgody w ładzie i gdy tylko zajdzie taka potrzeba, będziesz mieć możliwość sięgnięcia do nich. Pamiętaj, że RODO wymaga zatwierdzenia zgody na otrzymywanie wiadomości i przetwarzanie danych, dlatego zawsze warto mieć je pod ręką! Co więcej, zgody uzyskane od klientów i przechowywane w programie Lead Generation tworzą gotową bazę odbiorców Twoich mail marketingowych.

Na koniec dodajmy, że to narzędzie możesz obsługiwać z poziomu naprawdę przejrzystego, łatwego do zrozumienia interfejsu. W trybie kreatora samodzielnie zbudujesz pop up, landing page i formularze, które następnie bez trudu umieścisz je na swojej stronie www, a z jasnego modelu analitycznego z łatwością wyciągniesz dane i przekształcisz je w wiedzę o swoich klientach. Krótko mówią: bez wielkiego wysiłku będziesz zwiększać sprzedaż na swojej stronie www.

Podsumowując, programy Live Chat Lead Generation mogą realnie pomóc Ci w lepszym poznaniu swojej grupy docelowej, pozyskiwaniu kontaktów oraz informacji o zachowaniach konsumentów, oraz nawiązaniu lepszych relacji. Warto zapamiętać, że do najważniejszych cech tych programów należą:

  • Łatwość obsługi i wykorzystania na swojej stronie www
  • Możliwość pobierania i zapisywania informacji o potencjalnych klientach
  • Intuicyjny kreator treści
  • Czytelny i przejrzysty moduł analityczny

Chcesz wiedzieć więcej na temat sposobów gromadzenia i konwersji leadów sprzedażowych? Sprawdź nasze tekst poświęcone tym zagadnieniom:Jak zamienić odwiedzających stronę w płacących klientów? oraz Jak pozyskać ruch na stronie?

Podziel się tym artykułem:

Mozę Cię zainteresować:

Pozycjonowanie - SEO

Najwyższa pozycja w sieci – pozycjonowanie SEO

Najwyższa pozycja w sieci – pozycjonowanie SEO Pozycjonowanie strony internetowej. SEO – Co to? Dlaczego? Warto? Pozycjonowanie, czyli SEO (Search Engine Optimization), to zbiór działań ...
Czytaj dalej →
certyfikat ssl

Backup www – szybkie i proste przywracanie danych

Bezpieczeństwo w sieci jest niezwykle istotne. Nasze życie prywatne i zawodowe coraz bardziej koncentruje się wokół danych online. Z uwagi na ataki cybernetyczne, awarie sprzętu ...
Czytaj dalej →
Pozyskiwanie Leadow Blog

W jaki sposób kalendarz rezerwacji usprawnia Twoją stronę www dla branży beauty?

Duża konkurencyjność to obecnie cecha charakterystyczna dla rynku kosmetycznego. Wysoki poziom oferowanych usług to już za mało, aby wyjść przed szereg. By utrzymać się w ...
Czytaj dalej →
Blog Dobra Strona Www

ESET PROTECT Entry – innowacyjne oprogramowanie antywirusowe

ESET PROTECT Entry – innowacyjne oprogramowanie antywirusowe W dzisiejszym dynamicznym środowisku online, gdzie zagrożenia cyfrowe stają się coraz bardziej złożone i wyrafinowane, oprogramowanie antywirusowe odgrywa ...
Czytaj dalej →
Wizytowka W Google Mapach

System rezerwacji online i jego zastosowanie w branży beauty

System rezerwacji online i jego zastosowanie w branży beauty. W dzisiejszych czasach, podczas gdy coraz częściej ułatwiamy sobie codzienność załatwianiem naszych spraw w świecie online, ...
Czytaj dalej →
Blog Jaki Wybrac Certyfikat

Zagrożenia dla Stron Internetowych: Skutki Włamania i Zawirusowania

Strony internetowe stanowią obecnie nieodłączny element biznesu i komunikacji. Niestety, wraz z rozwojem technologii, pojawiają się również nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa stron. Niezabezpieczone witryny są ...
Czytaj dalej →
Woocommerce Blog

Sklep internetowy — Twój biznes w sieci, w który warto inwestować

Sklep internetowy — Twój biznes w sieci, w który warto inwestować W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, posiadanie dobrze zbudowanego sklepu internetowego to nie tylko korzyść, ...
Czytaj dalej →
Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy

Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy przed włamaniem

Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy przed włamaniem W dzisiejszym cyfrowym świecie, cyberbezpieczeństwo jest kluczowym aspektem dla każdego przedsiębiorcy działającego w internecie. Prowadzenie strony internetowej ...
Czytaj dalej →
14 Lead

Wyświetlaj opinie klientów na stronie internetowej. Narzędzie wspierające Twój biznes.

Opinie klientów są istotną częścią Twojego biznesu. Klienci dzielą się swoimi wrażeniami dotyczącymi procesu usługowego, dzięki czemu wiesz, w którą stronę się rozwijasz. Jeśli masz ...
Czytaj dalej →
Opinie UTI.PL

Opinie klientów, są kluczowe dla wyników sprzedażowych Twojego biznesu. Sprawdź dlaczego!

Opinie klientów, są kluczowe dla wyników sprzedażowych Twojego biznesu.  Opinie mają znaczenie – istotne fakty i liczby Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób opinie ...
Czytaj dalej →
Opinie o UTI.PL

Jak pozyskiwać opinie dla Twojego biznesu w internecie

“Dodaj opinię o uti.pl”, czyli jak pozyskiwać opinie dla Twojego biznesu w internecie  Opinie wystawiane przez Twoich klientów są i zawsze będą kluczowe dla rozwoju ...
Czytaj dalej →
Nowoczesny hosting w UTI.PL

Nowoczesna i profesjonalna strona internetowa dla Twojego biznesu beauty

Dlaczego warto skorzystać ze Strony Branżowej? Jeśli prowadzisz firmę w branży beauty, z pewnością wiesz, że liczy się zarówno wysoka jakość usług, jak i bycie ...
Czytaj dalej →
strony www internetowe

5 dodatków WordPress, które poprawią funkcjonalność Twojej strony

Jako użytkownik WordPressa prawdopodobnie znasz już ogromną gamę dodatków dostępnych do wykorzystania na Twojej stronie internetowej. Z drugiej strony — tak wiele opcji może przytłaczać ...
Czytaj dalej →
Kariera w UTI.PL

Dyrektywa Omnibus w e-commerce – na co muszą przygotować się przedsiębiorcy?

Dyrektywa Omnibus w e-commerce – na co muszą przygotować się przedsiębiorcy? 1 stycznia 2023 roku weszła w życie unijna Dyrektywa Omnibus. Co to oznacza w ...
Czytaj dalej →
Ads

Google Ads – Co to jest i jakie niesie korzyści dla biznesu

Są jednym z najpopularniejszych systemów reklamowych dostępnych w internecie. Pozwalają docierać do potencjalnych klientów bezpośrednio na odwiedzanych przez nich stronach i w aplikacjach. A do ...
Czytaj dalej →
pozycjonowanie

Jak pozyskiwać klientów w internecie?

Wyzwanie pozyskiwania klientów jest dobrze znane każdemu, kto prowadzi własną firmę. W biznesie offline pomaga nam w tym tradycyjna reklama, siedziba w atrakcyjnym miejscu czy ...
Czytaj dalej →
Domena internetowa

Wpływ domeny internetowej na pozycjonowanie strony i sklepu

Wpływ domeny internetowej na pozycjonowanie strony lub sklepu internetowego Czy domena Twojej strony internetowej może mieć wpływ na jej pozycjonowanie? Oczywiście! Spośród ponad dwustu czynników ...
Czytaj dalej →
hosting

Wpływ hostingu na pozycjonowanie strony i SEO

  Wpływ hostingu na pozycjonowanie strony i SEO Czy pozycja strony na liście wyników wyszukiwania może zależeć od używanego hostingu? Jak najbardziej! Jego parametry zaliczają ...
Czytaj dalej →
Wizytowka W Google Mapach

Wizytówki i opinie Google – narzędzie dla Twojej firmy

Firmowa wizytówka w Google, to coś więcej niż znacznik na mapie, pod którym można znaleźć Twoją firmę. To przydatne narzędzie biznesowe, które będzie skutecznie przyciągać ...
Czytaj dalej →
Opinie o UTI.PL

Newsletter jako narzędzie pozyskiwania klientów

Pozyskiwanie subskrybentów do newslettera Jeśli masz w głowie koncepcję – wiesz, o czym chcesz informować swoich klientów i w jaki sposób planujesz im to przedstawić, ...
Czytaj dalej →
Uti Blog Niezbedne Wtyczki

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej. Dostępne na rynku oprogramowania do zarządzania stronami internetowymi oferują niezliczone ilości wtyczek i rozszerzeń pozwalających na elastyczne dodawanie ...
Czytaj dalej →
UTI.PL - pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie on-page i off-page

Niezależnie od branży, tematyki czy przeznaczenia strona internetowa będzie najbardziej skuteczna wtedy, kiedy będzie widoczna na wysokim miejscu listy wyników wyszukiwarek internetowych. Całość działań, które ...
Czytaj dalej →
monitoring marki

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy Dokładne śledzenie każdej wzmianki o firmie i branży, obserwowanie internetowej aktywności klientów i konkurencji, a do tego ...
Czytaj dalej →
backup danych

Dlaczego backup danych jest niezbędny

Dlaczego backup danych jest niezbędny Każdego roku 31 marca obchodzimy międzynarodowy dzień backupu, który ma zwracać uwagę społeczeństwa na konieczność wykonywania kopii zapasowych. O tej ...
Czytaj dalej →
Jak Dotrzec Do Klietow Blog

Jak dotrzeć do klientów w internecie?

Użytkownik wchodzi na stronę, przegląda ofertę, wychodzi i… to wszystko? Czy opuszczenie strony internetowej oznacza koniec procesu sprzedaży i rozwiewa nadzieję na kolejne złożone zamówienie? ...
Czytaj dalej →
Woocommerce Blog

7 powodów, dla których warto sprzedawać z WooCommerce

Wtyczka sprzedażowa WooCommerce od początku swojego działania została pobrana więcej niż 7 milionów razy. Dzisiaj wspiera ponad 3 miliony sklepów internetowych na całym świecie, czyli ...
Czytaj dalej →
Pozycjonowanie W Google 1

Co wpływa na widoczność w Google?

Co wpływa na widoczność w Google? Szacuje się, że jest ich około 200, ale ich liczba nie jest dokładnie znana. Informacje o istnieniu niektórych to tylko ...
Czytaj dalej →
14 Lead

14 faktów o e-mail marketingu

Niektórzy ogłaszali jego definitywny koniec. Niemałe zamieszanie wprowadziło też RODO. Mimo to e-mail marketing pozostaje jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do klientów. Prowadzisz własny biznes? ...
Czytaj dalej →
Dlaczego warto rejestrować domeny w uti.pl?

Dlaczego warto rejestrować domeny w uti.pl?

Z listy opublikowanej przez Krajowy Rejestr Domen wynika, że adres w domenie .pl można zarejestrować u niemalże dwustu firm działających na naszym rynku. Każda z ...
Czytaj dalej →
mobilne biuro uti.pl

Mobilne biuro – nasze wrażenia

Naszym klientom chcemy polecać tylko sprawdzone i dobrze znane nam narzędzia. Takie, z których sami lubimy korzystać i wiemy, że można na nich polegać w ...
Czytaj dalej →