Mobilne aplikacje biurowe

Mobilne aplikacje biurowe

Blog Mobilne Biuro

Mobilne aplikacje biurowe – które wybrać?

W ostatnich latach coraz większą popularność wśród przedsiębiorców zyskują gotowe zestawy narzędzi internetowych, służące do zarządzania firmą. Proponują je zarówno najwięksi dostawcy, np. Google i Microsoft, jak i mniejsze firmy. Które z tych narzędzi wybrać? Czy rozwiązania proponowane przez internetowych gigantów są najlepsze? W poniższym artykule porównujemy cztery usługi: G Suite, Microsoft Office for Business, Dropbox i OX App Suite i sprawdzamy, która z nich będzie odpowiednia dla różnych użytkowników.

„Mobilne biura” cieszą się popularnością przede wszystkim dzięki elastyczności i wygodzie użytkowania. Pozwalają użytkownikom na dostęp do danych i narzędzi zawsze wtedy, kiedy ci tego potrzebują. Jedynym warunkiem jest posiadanie komputera lub urządzenia mobilnego z dostępem do internetu i bez przeszkód można tworzyć prezentacje, organizować telekonferencje, albo rozdzielać zadania dla swoich zespołów. Poszczególne pakiety różnią się między sobą przede wszystkim ceną, ale też zawartością i parametrami. Co kryją oferty poszczególnych dostawców?

G Suite
Pod tą nazwą znajdziemy aplikacje, z których choć raz korzystał niemal każdy z nas. W pakiecie dostajemy dostęp do Gmaila, Google Docs, Kalendarza, Google Meet i innych narzędzi przydatnych w prowadzeniu biznesu. G Suite łączy w sobie kilkanaście funkcjonalności, które zostały ułożone w kategorie: connect, access, create i control.
Żeby nie było tak wspaniale – dostęp do wszystkich dostaniemy dopiero po wykupieniu najdroższego pakietu „Enterprise”, za który zapłacimy 25 dolarów, czyli około 100 złotych miesięcznie. Tańszą opcją, za 12 dolarów (ok. 48 złotych) miesięcznie, jest pakiet „Business”. Oprócz podstawy dostaniemy w nim dostęp do prostego środowiska programistycznego oraz do usługi eDiscovery pozwalającej na szybkie przeszukiwanie naszych danych. Pod warunkiem, że z usługi korzysta minimum pięciu użytkowników, będziemy mieli też do dyspozycji nielimitowaną przestrzeń na dysku.
Najtańszy pakiet w wersji „Basic” kosztuje jedyne 6 dolarów, jednak dostajemy usługę w mocno okrojonej wersji. Za 20 złotych miesięcznie możemy korzystać głównie z tych samych usług, do których bezpłatny dostęp ma każdy użytkownik Google oraz z 30 GB przestrzeni dyskowej.
Zdecydowaną zaletą G Suite jest intuicyjna obsługa oferowanych narzędzi i dostęp do obsługi technicznej przez całą dobę. Do wad trzeba zaliczyć fakt, że edytory treści oferowane przez Google są dosyć specyficzne i wiele osób po prostu nie lubi na nich pracować. Do tego dochodzą problemy z błędami w formatowaniu podczas konwersji między programami od Google a innymi.

Microsoft Office for Business
Propozycja drugiego giganta również opiera się na dobrze znanych narzędziach: Outlook, Microsoft Word, Power Point, Excel i komunikatorze Microsoft Teams. W porównaniu z oferowanymi przez Google, programy Microsoft są zdecydowanie bardziej rozbudowane. Flagowym produktem jest tutaj Excel, który nie znalazł jeszcze godnego odpowiednika u innych producentów. Także skrzynka Outlook oferuje użytkownikowi bardziej zaawansowane możliwości zarządzania pocztą, co stanowi zdecydowaną zaletę, jeśli na nasze konto przychodzą duże ilości maili biznesowych. Na dodatek pakiet od Microsoft zapewnia swoim użytkownikom więcej przestrzeni dyskowej niż G Suite. Od razu dostajemy 1 TB miejsca na dysku i dodatkowo 50 GB na skrzynkę pocztową. Jednak żaden z trzech podstawowych pakietów nie daje użytkownikowi dostępu do nielimitowanej przestrzeni.
Jeśli chodzi o ceny, pakiety od Microsoft są tańsze od proponowanych przez Google. Za najtańszy zapłacimy już 4,20 euro miesięcznie, czyli ok. 18 złotych miesięcznie. Następnie mamy do wyboru wersję Premium za 10,50 euro (ok.46 złotych) oraz 365 Business za 16,90 euro (ok.73 złote). Niestety te ceny obowiązują, jeśli wybierzemy zobowiązanie roczne. Takie rozwiązanie czyni pakiet od Microsoft zdecydowanie mniej elastycznym niż pozostałe.

Dropbox for Bussines
Trzecia omawiana propozycja dostarczana jest przez producenta oprogramowania Dropbox, które większość z nas kojarzy przede wszystkim jako dysk do przechowywania danych w chmurze. Przygotowany przez Dropbox zestaw narzędzi biznesowych dostępny jest od 12 euro (lub 10 przy podpisaniu umowy na rok), czyli od ok. 52 lub 43 złotych za miesiąc, jeśli decydujemy się na wersję Standard. Jest to propozycja stosunkowo droga, ale już w cenie najtańszego pakietu dostajemy dosyć obszerne wyposażenie. Zaletą dropboxa jest przede wszystkim solidne zabezpieczenie posiadanych plików i różnorodne możliwości ich udostępniania lub ograniczania dostępu. Już w najtańszym pakiecie dostajemy pojemny też dysk – 3 TB oraz 120-dniowy backup danych. Dropbox udostępnia również własne narzędzia do tworzenia plików i łatwej ich integracji z programami Office.
Droższa wersja, którą dostaniemy za ok. 78 złotych przy rozliczeniu miesięcznym, lub 65 przy rozliczeniu rocznym to Dropbox Advanced. W zestawie, oprócz funkcjonalności dostępnych w pakiecie Standard, dostaniemy nielimitowany dostęp do przestrzeni dyskowej. Pozostałe udogodnienia to właściwie przeniesienie narzędzi z pakietu Standard na poziom wyżej – lepsze zabezpieczenia, bardziej komfortowa pomoc techniczna itp. Dla dużych przedsiębiorstw Dropbox przygotował pakiet Enterprise, który wyceniany jest indywidualnie i cechuje się wysoką personalizacją obsługi klienta oraz wykorzystywanych rozwiązań.
Dodatkową zaletą Dropboxa jest fakt, że jego użytkowanie możemy zacząć z minimalną liczbą trzech użytkowników, a nie jak na przykład w przypadku G Suite – pięciu. Licencje nie muszą być aktywowane równolegle, dzięki czemu możemy je „zarezerwować” na później.

OX App Suite
Rozwiązaniem nieco odmiennym od poprzednich jest OX App Suite. To bardziej platforma niż pakiet odrębnych narzędzi, a nadrzędnym celem jej twórców jest ułatwienie zarządzania zespołem i pracą przedsiębiorstwa.
W ramach OX App Suite dostaniemy dostęp do narzędzi: maila, kontaktów, kalendarza, zadań, dokumentów, dysku oraz portalu. Wszystkie dostępne są w formie widgetowych interfejsów i pozwalają na integrację różnych rodzajów oprogramowania. Na przykład dzięki OX mail połączymy kilka kont pocztowych pochodzących od różnych dostawców. Ciekawym narzędziem jest również OX Portal będący w zasadzie nieco przekształconym dashboardem użytkownika. Może nam posłużyć za platformę komunikacji z pracownikami, ale też, dzięki funkcji zaciągania tweetów i wpisów z facebooka, za źródło codziennych informacji o kliencie. Podobnie jak Dropbox, OX App Suite cechuje wysoka gwarancja poufności przechowywanych danych. Szczególnie, jeżeli zdecydujemy się na wykupienie tej usługi od krajowego dostawcy, mamy gwarancję, że dane przechowywane są na polskich serwerach, co zapewnia ich dodatkowe zabezpieczenie.
Jeśli chodzi o ceny, oprogramowanie OX App Suite wypada lepiej od poprzednich propozycji. Za miesięczne użytkowanie w wersji Basic zapłacimy 11 złotych, a za wersję Group złotych 15. Rok korzystania z tej usługi wyniesie nas odpowiednio 90 i 120 złotych[1]. Za jego wadę możemy uznać niewielką pojemność dostępnego dysku – jedynie 5 GB. Warto zastanowić się jakiej pojemności realnie potrzebujemy. Być może nie ma sensu płacić za dostęp do 1 TB miejsca na dysku dla każdego z naszych pracowników? Brak niemal nieskończenie pojemnego dysku OX App Suite nadrabia przystępną ceną, szybkością i łatwością obsługi.

Które rozwiązanie wybrać?
Jak zwykle odpowiedź na to pytanie zależy od tego, czego oczekujesz od swojego „mobilnego biura”. Musisz zadać sobie pytania: jakie dane najczęściej przetwarzasz, z jakich funkcji chciałbyś korzystać i oczywiście – jakie pieniądze jesteś w stanie przeznaczyć na utrzymanie aplikacji biurowych.
Programy wchodzące w skład pakietu proponowanego przez Microsoft to prawdziwe „kombajny”, które sprawdzą się najlepiej w tych przedsiębiorstwach, w których wymagana jest edycja zaawansowanych treści, np. praca na arkuszach kalkulacyjnych. Dodatkowo Microsoft for Business nie należy do najtańszych, dlatego sprawdzi się przede wszystkim w firmach, które mogą sobie na niego pozwolić.
Niemałej inwestycji wymaga również G Suite. Początkowo szeroki wachlarz proponowanych narzędzi dostępnych w pakiecie może wydawać się kuszący, jednak zanim go wykupimy, warto zastanowić się, czy faktycznie ich potrzebujemy. G Suite sprawdzi się w firmach działających na wielu polach i użytkowników dysponujących pewnym poziomem wiedzy technicznej, którzy będą mogli w pełni skorzystać z tego, za co zapłacili.
Dla użytkowników dysponujących większym budżetem i ceniących sobie wysoką prywatność przechowywanych plików dobrym rozwiązaniem może być Dropbox for Business. Jest on dobry przede wszystkim jako przestrzeń dyskowa, bo oferowane w pakiecie edytory pozostawiają wiele do życzenia.
Mali i średni przedsiębiorcy powinni być w pełni usatysfakcjonowani jakością usług oferowanych przez OX App Suite. Przyjazny użytkownikowi i intuicyjny w obsłudze interfejs pozwala zarządzać pracą całego zespołu z jednego miejsca. Można go łatwo zintegrować z dowolnie wybranymi edytorami i obrandować logo swojego biznesu. Dodatkowo jest z całego zestawienia najtańszy, więc z pewnością nie obciąży budżetu firmy.

Podziel się tym artykułem:

Mozę Cię zainteresować:

Mailingi profilowane to kolejny kanał komunikacji z klientem oraz sposób na nawiązanie osobistego dialogu

Mailing profilowany – Personalizacja w komunikacji biznesowej

Tu są Twoi Klienci: https://uti.pl/pozyskiwanie-lead/mailing-profilowany/ Skuteczna komunikacja z klientami staje się koniecznym wyzwaniem dla każdej firmy.W tej sytuacji mailingi profilowane wyróżniają się jako narzędzie, które ...
Czytaj dalej →
Audyt SEO on-site i off-site

Czy znasz różnice między audytem on-site a off-site i wiesz, który rodzaj audytu SEO jest najbardziej odpowiedni dla Twojej strony internetowej?

Czy znasz różnice między audytem on-site a off-site i wiesz, który rodzaj audytu SEO jest najbardziej odpowiedni dla Twojej strony internetowej? Rynek internetowy staje się ...
Czytaj dalej →
Pozycjonowanie - SEO

Najwyższa pozycja w sieci – pozycjonowanie SEO

Najwyższa pozycja w sieci – pozycjonowanie SEO Pozycjonowanie strony internetowej. SEO – Co to? Dlaczego? Warto? Pozycjonowanie, czyli SEO (Search Engine Optimization), to zbiór działań ...
Czytaj dalej →
certyfikat ssl

Backup www – szybkie i proste przywracanie danych

Bezpieczeństwo w sieci jest niezwykle istotne. Nasze życie prywatne i zawodowe coraz bardziej koncentruje się wokół danych online. Z uwagi na ataki cybernetyczne, awarie sprzętu ...
Czytaj dalej →
Pozyskiwanie Leadow Blog

W jaki sposób kalendarz rezerwacji usprawnia Twoją stronę www dla branży beauty?

Duża konkurencyjność to obecnie cecha charakterystyczna dla rynku kosmetycznego. Wysoki poziom oferowanych usług to już za mało, aby wyjść przed szereg. By utrzymać się w ...
Czytaj dalej →
Blog Dobra Strona Www

ESET PROTECT Entry – innowacyjne oprogramowanie antywirusowe

ESET PROTECT Entry – innowacyjne oprogramowanie antywirusowe W dzisiejszym dynamicznym środowisku online, gdzie zagrożenia cyfrowe stają się coraz bardziej złożone i wyrafinowane, oprogramowanie antywirusowe odgrywa ...
Czytaj dalej →
Wizytowka W Google Mapach

System rezerwacji online i jego zastosowanie w branży beauty

System rezerwacji online i jego zastosowanie w branży beauty. W dzisiejszych czasach, podczas gdy coraz częściej ułatwiamy sobie codzienność załatwianiem naszych spraw w świecie online, ...
Czytaj dalej →
Blog Jaki Wybrac Certyfikat

Zagrożenia dla Stron Internetowych: Skutki Włamania i Zawirusowania

Strony internetowe stanowią obecnie nieodłączny element biznesu i komunikacji. Niestety, wraz z rozwojem technologii, pojawiają się również nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa stron. Niezabezpieczone witryny są ...
Czytaj dalej →
Woocommerce Blog

Sklep internetowy — Twój biznes w sieci, w który warto inwestować

Sklep internetowy — Twój biznes w sieci, w który warto inwestować W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, posiadanie dobrze zbudowanego sklepu internetowego to nie tylko korzyść, ...
Czytaj dalej →
Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy

Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy przed włamaniem

Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy przed włamaniem W dzisiejszym cyfrowym świecie, cyberbezpieczeństwo jest kluczowym aspektem dla każdego przedsiębiorcy działającego w internecie. Prowadzenie strony internetowej ...
Czytaj dalej →
14 Lead

Wyświetlaj opinie klientów na stronie internetowej. Narzędzie wspierające Twój biznes.

Opinie klientów są istotną częścią Twojego biznesu. Klienci dzielą się swoimi wrażeniami dotyczącymi procesu usługowego, dzięki czemu wiesz, w którą stronę się rozwijasz. Jeśli masz ...
Czytaj dalej →
Opinie UTI.PL

Opinie klientów, są kluczowe dla wyników sprzedażowych Twojego biznesu. Sprawdź dlaczego!

Opinie klientów, są kluczowe dla wyników sprzedażowych Twojego biznesu.  Opinie mają znaczenie – istotne fakty i liczby Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób opinie ...
Czytaj dalej →
Opinie o UTI.PL

Jak pozyskiwać opinie dla Twojego biznesu w internecie

“Dodaj opinię o uti.pl”, czyli jak pozyskiwać opinie dla Twojego biznesu w internecie  Opinie wystawiane przez Twoich klientów są i zawsze będą kluczowe dla rozwoju ...
Czytaj dalej →
Nowoczesny hosting w UTI.PL

Nowoczesna i profesjonalna strona internetowa dla Twojego biznesu beauty

Dlaczego warto skorzystać ze Strony Branżowej? Jeśli prowadzisz firmę w branży beauty, z pewnością wiesz, że liczy się zarówno wysoka jakość usług, jak i bycie ...
Czytaj dalej →
strony www internetowe

5 dodatków WordPress, które poprawią funkcjonalność Twojej strony

Jako użytkownik WordPressa prawdopodobnie znasz już ogromną gamę dodatków dostępnych do wykorzystania na Twojej stronie internetowej. Z drugiej strony — tak wiele opcji może przytłaczać ...
Czytaj dalej →
Kariera w UTI.PL

Dyrektywa Omnibus w e-commerce – na co muszą przygotować się przedsiębiorcy?

Dyrektywa Omnibus w e-commerce – na co muszą przygotować się przedsiębiorcy? 1 stycznia 2023 roku weszła w życie unijna Dyrektywa Omnibus. Co to oznacza w ...
Czytaj dalej →
Ads

Google Ads – Co to jest i jakie niesie korzyści dla biznesu

Są jednym z najpopularniejszych systemów reklamowych dostępnych w internecie. Pozwalają docierać do potencjalnych klientów bezpośrednio na odwiedzanych przez nich stronach i w aplikacjach. A do ...
Czytaj dalej →
pozycjonowanie

Jak pozyskiwać klientów w internecie?

Wyzwanie pozyskiwania klientów jest dobrze znane każdemu, kto prowadzi własną firmę. W biznesie offline pomaga nam w tym tradycyjna reklama, siedziba w atrakcyjnym miejscu czy ...
Czytaj dalej →
Domena internetowa

Wpływ domeny internetowej na pozycjonowanie strony i sklepu

Wpływ domeny internetowej na pozycjonowanie strony lub sklepu internetowego Czy domena Twojej strony internetowej może mieć wpływ na jej pozycjonowanie? Oczywiście! Spośród ponad dwustu czynników ...
Czytaj dalej →
hosting

Wpływ hostingu na pozycjonowanie strony i SEO

  Wpływ hostingu na pozycjonowanie strony i SEO Czy pozycja strony na liście wyników wyszukiwania może zależeć od używanego hostingu? Jak najbardziej! Jego parametry zaliczają ...
Czytaj dalej →
Wizytowka W Google Mapach

Wizytówki i opinie Google – narzędzie dla Twojej firmy

Firmowa wizytówka w Google, to coś więcej niż znacznik na mapie, pod którym można znaleźć Twoją firmę. To przydatne narzędzie biznesowe, które będzie skutecznie przyciągać ...
Czytaj dalej →
Opinie o UTI.PL

Newsletter jako narzędzie pozyskiwania klientów

Pozyskiwanie subskrybentów do newslettera Jeśli masz w głowie koncepcję – wiesz, o czym chcesz informować swoich klientów i w jaki sposób planujesz im to przedstawić, ...
Czytaj dalej →
Uti Blog Niezbedne Wtyczki

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej. Dostępne na rynku oprogramowania do zarządzania stronami internetowymi oferują niezliczone ilości wtyczek i rozszerzeń pozwalających na elastyczne dodawanie ...
Czytaj dalej →
UTI.PL - pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie on-page i off-page

Niezależnie od branży, tematyki czy przeznaczenia strona internetowa będzie najbardziej skuteczna wtedy, kiedy będzie widoczna na wysokim miejscu listy wyników wyszukiwarek internetowych. Całość działań, które ...
Czytaj dalej →
monitoring marki

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy Dokładne śledzenie każdej wzmianki o firmie i branży, obserwowanie internetowej aktywności klientów i konkurencji, a do tego ...
Czytaj dalej →
backup danych

Dlaczego backup danych jest niezbędny

Dlaczego backup danych jest niezbędny Każdego roku 31 marca obchodzimy międzynarodowy dzień backupu, który ma zwracać uwagę społeczeństwa na konieczność wykonywania kopii zapasowych. O tej ...
Czytaj dalej →
Jak Dotrzec Do Klietow Blog

Jak dotrzeć do klientów w internecie?

Użytkownik wchodzi na stronę, przegląda ofertę, wychodzi i… to wszystko? Czy opuszczenie strony internetowej oznacza koniec procesu sprzedaży i rozwiewa nadzieję na kolejne złożone zamówienie? ...
Czytaj dalej →
Woocommerce Blog

7 powodów, dla których warto sprzedawać z WooCommerce

Wtyczka sprzedażowa WooCommerce od początku swojego działania została pobrana więcej niż 7 milionów razy. Dzisiaj wspiera ponad 3 miliony sklepów internetowych na całym świecie, czyli ...
Czytaj dalej →
Pozycjonowanie W Google 1

Co wpływa na widoczność w Google?

Co wpływa na widoczność w Google? Szacuje się, że jest ich około 200, ale ich liczba nie jest dokładnie znana. Informacje o istnieniu niektórych to tylko ...
Czytaj dalej →
14 Lead

14 faktów o e-mail marketingu

Niektórzy ogłaszali jego definitywny koniec. Niemałe zamieszanie wprowadziło też RODO. Mimo to e-mail marketing pozostaje jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do klientów. Prowadzisz własny biznes? ...
Czytaj dalej →