Dobra strona www

Dobra strona www

Blog Dobra Strona Www

Dobra strona www, czyli jaka?

Dobrze zaprojektowana strona internetowa może skutecznie przyciągać klientów do Twojego biznesu i realnie zwiększyć osiągane przez Ciebie zyski. Z drugiej strony, jeśli jest mało funkcjonalna i niedostosowana, może zadziałać odstraszająco na potencjalnych kupujących. Takie stwierdzenie może wydawać się oczywiste, jednak wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest dobra witryna w internecie. Mamy nadzieję, że ten wpis podpowie Ci, co zrobić, żeby Twoja strona www była najlepsza dla Twojego biznesu.

Zastanów się, czego potrzebujesz
W przypadku strony internetowej wiele zależy od tego, jaki charakter ma Twój biznes i do czego ma służyć Twoja witryna. Nie każdemu przedsiębiorcy wystarczy posiadanie prostego portfolio internetowego, podobnie jak nie każdy biznes potrzebuje prowadzenia własnego sklepu w sieci. Dlatego przystępując do budowania własnej strony www, najpierw zastanów się, czego od niej oczekujesz.
Strona www może mieć charakter prezentacji Twojego biznesu. Najważniejszymi elementami takiej witryny będą: Twój logotyp, dane kontaktowe i adresowe Twojej firmy. Możesz na niej umieścić także galerię zdjęć oraz cennik oferowanych przez Ciebie usług.Taka strona będzie odpowiednia dla małych biznesów. Na przykład, jeśli prowadzisz kwiaciarnię, firmę sprzątającą, czy salon fryzjerski, będzie ona zupełnie wystarczająca dla Twoich potrzeb.
Bardziej rozbudowanej witryny będzie potrzebować przedsiębiorstwo, takie jak restauracja, hotel czy firma organizująca wydarzenia. Strony takich przedsiębiorstw często zawierają bogate galerie zdjęć, pliki do pobrania (na przykład menu) oraz liczne zakładki.
Najwięcej funkcjonalności będzie zawierała strona, jeśli chcesz prowadzić sprzedaż przez internet. Sklep internetowy oprócz wielu zakładek i interaktywnych zdjęć powinien zawierać też wtyczki do płatności internetowych, różnorodne opcje dostawy dla kupujących i system zarządzania zamówieniami dla Ciebie.

Bądź mobilny
Czy wiesz, że ponad 60% internautów przegląda dzisiaj strony www za pomocą smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych? Z rankingu stale prowadzanego przez firmę Gemius wynika, że jest to najwyższy wynik od lat, a dodatkowo ta liczba ciągle rośnie. W tej grupie znajdują się Twoi stali i potencjalni klienci. Budując swoją stronę, zadbaj o możliwość łatwego dotarcia do nich.
Twoja strona powinna być responsywna, czyli automatycznie dopasowywać się do rodzaju ekranu, na którym jest wyświetlana. Dzięki temu Twoi klienci mogą przeglądać Twoją stronę w przystępnej formie zawsze wtedy i gdzie tego potrzebują – Twoja strona stanowi dla nich ciągle dostępne źródło informacji.
Mobilność wpływa też na Twój wizerunek. Posiadając nowoczesną, responsywną witrynę www budujesz opinię, że Twoje przedsiębiorstwo jest „na czasie” i nadąża za rozwojem nowych technologii.

Dobierz odpowiednią oprawę
Żeby Twoja strona internetowa była skuteczna, musi być atrakcyjna dla Twoich klientów. Atrakcyjna, czyli przede wszystkim przejrzysta i spełniająca podstawowe funkcje, ale także estetyczna pod względem wizualnym.
Taka witryna powinna posiadać przyjemną dla oka kolorystykę, jednolite czcionki oraz zdjęcia i grafiki w odpowiedniej rozdzielczości. Wszystkie elementy umieszczone na stronie powinny działać prawidłowo, na przykład zakładki powinny prowadzić do działających podstron, a animowane galerie wyświetlać wszystkie zdjęcia. Pamiętaj, że kluczowe znaczenie ma treść na Twojej stronie. Powinna być opracowana w czytelny, poprawny stylistycznie i gramatycznie sposób, ale nie tylko – istotne jest też takie napisanie treści, żeby była przyjazna wyszukiwarce Google i pojawiała się w jak najwyżej wśród wyników wyszukiwania.

Docieraj do swoich klientów
W ofercie firm budujących strony internetowe można obecnie znaleźć wiele narzędzi, które pozwolą Ci aktywnie komunikować się ze swoimi klientami. Należą do nich na przykład wtyczki łączące witryny www z Twoimi firmowymi mediami społecznościowymi oraz wizytówkami Google. Bez problemu zainstalujesz na swojej stronie interaktywne formularze, dzięki którym Twoi klienci będą mogli zostawić Ci wiadomość, albo wprowadzisz możliwość kontaktu z konsultantem przez czat prowadzony w czasie rzeczywistym. Dzięki temu pozostaniesz w stałym kontakcie ze swoimi klientami i będziesz mieć możliwość natychmiastowej reakcji na ich wiadomości.

Wykorzystaj dodatki
Oprócz narzędzi do komunikacji, na swojej stronie www możesz zainstalować dodatki, które usprawnią działanie Twojej witryny i prowadzenie sprzedaży przez internet. Wśród propozycji twórców stron znajdziesz między innymi wtyczki pozwalające na łatwe dokonywanie płatności przez internet, zaawansowane wyszukiwarki i możliwość logowania do panelu klienta przy pomocy mediów społecznościowych. Dostępne są też różne narzędzia, które ułatwią Ci zarządzanie zamówieniami i obsługą klientów.
Oferta dostępnych dodatków dla strony www jest naprawdę bogata i pomoże Ci rozwinąć swój biznes w sieci. Zlecając budowę strony profesjonalistom zapytaj ich, co mogą Ci zaproponować.

Bądź widoczny w Google
Skuteczność strony internetowej zależy nie tylko od jej budowy. Niezwykle istotna jest odpowiednia widoczność w internecie, bo bez niej nawet najbardziej nowoczesna strona pozostanie mało znana klientom.
Wyszukiwarka Google posiada szereg wytycznych, na podstawie których decyduje o miejscu poszczególnych stron w wynikach wyszukiwania. Jedną z tych wytycznych jest responsywność witryny, o której wcześniej wspominaliśmy. Znaczenie mają też odpowiednio uzupełnione metatagi, zoptymalizowane obrazy, płynność ładowania strony, czy dobrze opracowana strona redirect 404. Ostatnio coraz ważniejsze staje się posiadanie certyfikatu SSL – witryny bez niego praktycznie nie są uwzględniane w rankingu Google.
Jeśli zadbasz o te elementy Twoja strona będzie lepiej pozycjonować się w wyszukiwarce Google, co oznacza, że Twoi klienci będą mogli łatwiej dotrzeć do Ciebie i Twojego biznesu.

Jaka jest dobra strona www?
Podsumowując, na to pytanie można odpowiedzieć: dopasowana do Twojego biznesu i oferty, mobilna i responsywna, estetyczna i funkcjonalna, odpowiednio wyposażona i dobrze widoczna w Google.
Żeby spełnić te wszystkie warunki, trzeba zainwestować czas i pieniądze. Pamiętaj jednak, że strona www to inwestycja w przyszłość Twojego biznesu, jego dynamiczny rozwój i przynoszenie Ci coraz większych zysków. Jeśli potraktujesz ją w ten sposób i zlecisz wykonanie swojej witryny doświadczonym profesjonalistom, zainwestowane środki zwrócą się szybciej niż myślisz.

Podziel się tym artykułem:

Mozę Cię zainteresować:

Mailingi profilowane to kolejny kanał komunikacji z klientem oraz sposób na nawiązanie osobistego dialogu

Mailing profilowany – Personalizacja w komunikacji biznesowej

Tu są Twoi Klienci: https://uti.pl/pozyskiwanie-lead/mailing-profilowany/ Skuteczna komunikacja z klientami staje się koniecznym wyzwaniem dla każdej firmy.W tej sytuacji mailingi profilowane wyróżniają się jako narzędzie, które ...
Czytaj dalej →
Audyt SEO on-site i off-site

Czy znasz różnice między audytem on-site a off-site i wiesz, który rodzaj audytu SEO jest najbardziej odpowiedni dla Twojej strony internetowej?

Czy znasz różnice między audytem on-site a off-site i wiesz, który rodzaj audytu SEO jest najbardziej odpowiedni dla Twojej strony internetowej? Rynek internetowy staje się ...
Czytaj dalej →
Pozycjonowanie - SEO

Najwyższa pozycja w sieci – pozycjonowanie SEO

Najwyższa pozycja w sieci – pozycjonowanie SEO Pozycjonowanie strony internetowej. SEO – Co to? Dlaczego? Warto? Pozycjonowanie, czyli SEO (Search Engine Optimization), to zbiór działań ...
Czytaj dalej →
certyfikat ssl

Backup www – szybkie i proste przywracanie danych

Bezpieczeństwo w sieci jest niezwykle istotne. Nasze życie prywatne i zawodowe coraz bardziej koncentruje się wokół danych online. Z uwagi na ataki cybernetyczne, awarie sprzętu ...
Czytaj dalej →
Pozyskiwanie Leadow Blog

W jaki sposób kalendarz rezerwacji usprawnia Twoją stronę www dla branży beauty?

Duża konkurencyjność to obecnie cecha charakterystyczna dla rynku kosmetycznego. Wysoki poziom oferowanych usług to już za mało, aby wyjść przed szereg. By utrzymać się w ...
Czytaj dalej →
Blog Dobra Strona Www

ESET PROTECT Entry – innowacyjne oprogramowanie antywirusowe

ESET PROTECT Entry – innowacyjne oprogramowanie antywirusowe W dzisiejszym dynamicznym środowisku online, gdzie zagrożenia cyfrowe stają się coraz bardziej złożone i wyrafinowane, oprogramowanie antywirusowe odgrywa ...
Czytaj dalej →
Wizytowka W Google Mapach

System rezerwacji online i jego zastosowanie w branży beauty

System rezerwacji online i jego zastosowanie w branży beauty. W dzisiejszych czasach, podczas gdy coraz częściej ułatwiamy sobie codzienność załatwianiem naszych spraw w świecie online, ...
Czytaj dalej →
Blog Jaki Wybrac Certyfikat

Zagrożenia dla Stron Internetowych: Skutki Włamania i Zawirusowania

Strony internetowe stanowią obecnie nieodłączny element biznesu i komunikacji. Niestety, wraz z rozwojem technologii, pojawiają się również nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa stron. Niezabezpieczone witryny są ...
Czytaj dalej →
Woocommerce Blog

Sklep internetowy — Twój biznes w sieci, w który warto inwestować

Sklep internetowy — Twój biznes w sieci, w który warto inwestować W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, posiadanie dobrze zbudowanego sklepu internetowego to nie tylko korzyść, ...
Czytaj dalej →
Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy

Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy przed włamaniem

Jak zabezpieczyć stronę i sklep internetowy przed włamaniem W dzisiejszym cyfrowym świecie, cyberbezpieczeństwo jest kluczowym aspektem dla każdego przedsiębiorcy działającego w internecie. Prowadzenie strony internetowej ...
Czytaj dalej →
14 Lead

Wyświetlaj opinie klientów na stronie internetowej. Narzędzie wspierające Twój biznes.

Opinie klientów są istotną częścią Twojego biznesu. Klienci dzielą się swoimi wrażeniami dotyczącymi procesu usługowego, dzięki czemu wiesz, w którą stronę się rozwijasz. Jeśli masz ...
Czytaj dalej →
Opinie UTI.PL

Opinie klientów, są kluczowe dla wyników sprzedażowych Twojego biznesu. Sprawdź dlaczego!

Opinie klientów, są kluczowe dla wyników sprzedażowych Twojego biznesu.  Opinie mają znaczenie – istotne fakty i liczby Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób opinie ...
Czytaj dalej →
Opinie o UTI.PL

Jak pozyskiwać opinie dla Twojego biznesu w internecie

“Dodaj opinię o uti.pl”, czyli jak pozyskiwać opinie dla Twojego biznesu w internecie  Opinie wystawiane przez Twoich klientów są i zawsze będą kluczowe dla rozwoju ...
Czytaj dalej →
Nowoczesny hosting w UTI.PL

Nowoczesna i profesjonalna strona internetowa dla Twojego biznesu beauty

Dlaczego warto skorzystać ze Strony Branżowej? Jeśli prowadzisz firmę w branży beauty, z pewnością wiesz, że liczy się zarówno wysoka jakość usług, jak i bycie ...
Czytaj dalej →
strony www internetowe

5 dodatków WordPress, które poprawią funkcjonalność Twojej strony

Jako użytkownik WordPressa prawdopodobnie znasz już ogromną gamę dodatków dostępnych do wykorzystania na Twojej stronie internetowej. Z drugiej strony — tak wiele opcji może przytłaczać ...
Czytaj dalej →
Kariera w UTI.PL

Dyrektywa Omnibus w e-commerce – na co muszą przygotować się przedsiębiorcy?

Dyrektywa Omnibus w e-commerce – na co muszą przygotować się przedsiębiorcy? 1 stycznia 2023 roku weszła w życie unijna Dyrektywa Omnibus. Co to oznacza w ...
Czytaj dalej →
Ads

Google Ads – Co to jest i jakie niesie korzyści dla biznesu

Są jednym z najpopularniejszych systemów reklamowych dostępnych w internecie. Pozwalają docierać do potencjalnych klientów bezpośrednio na odwiedzanych przez nich stronach i w aplikacjach. A do ...
Czytaj dalej →
pozycjonowanie

Jak pozyskiwać klientów w internecie?

Wyzwanie pozyskiwania klientów jest dobrze znane każdemu, kto prowadzi własną firmę. W biznesie offline pomaga nam w tym tradycyjna reklama, siedziba w atrakcyjnym miejscu czy ...
Czytaj dalej →
Domena internetowa

Wpływ domeny internetowej na pozycjonowanie strony i sklepu

Wpływ domeny internetowej na pozycjonowanie strony lub sklepu internetowego Czy domena Twojej strony internetowej może mieć wpływ na jej pozycjonowanie? Oczywiście! Spośród ponad dwustu czynników ...
Czytaj dalej →
hosting

Wpływ hostingu na pozycjonowanie strony i SEO

  Wpływ hostingu na pozycjonowanie strony i SEO Czy pozycja strony na liście wyników wyszukiwania może zależeć od używanego hostingu? Jak najbardziej! Jego parametry zaliczają ...
Czytaj dalej →
Wizytowka W Google Mapach

Wizytówki i opinie Google – narzędzie dla Twojej firmy

Firmowa wizytówka w Google, to coś więcej niż znacznik na mapie, pod którym można znaleźć Twoją firmę. To przydatne narzędzie biznesowe, które będzie skutecznie przyciągać ...
Czytaj dalej →
Opinie o UTI.PL

Newsletter jako narzędzie pozyskiwania klientów

Pozyskiwanie subskrybentów do newslettera Jeśli masz w głowie koncepcję – wiesz, o czym chcesz informować swoich klientów i w jaki sposób planujesz im to przedstawić, ...
Czytaj dalej →
Uti Blog Niezbedne Wtyczki

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej

Sześć wtyczek niezbędnych na Twojej stronie internetowej. Dostępne na rynku oprogramowania do zarządzania stronami internetowymi oferują niezliczone ilości wtyczek i rozszerzeń pozwalających na elastyczne dodawanie ...
Czytaj dalej →
UTI.PL - pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie on-page i off-page

Niezależnie od branży, tematyki czy przeznaczenia strona internetowa będzie najbardziej skuteczna wtedy, kiedy będzie widoczna na wysokim miejscu listy wyników wyszukiwarek internetowych. Całość działań, które ...
Czytaj dalej →
monitoring marki

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy

Monitoring marki – 6 korzyści dla Twojej firmy Dokładne śledzenie każdej wzmianki o firmie i branży, obserwowanie internetowej aktywności klientów i konkurencji, a do tego ...
Czytaj dalej →
backup danych

Dlaczego backup danych jest niezbędny

Dlaczego backup danych jest niezbędny Każdego roku 31 marca obchodzimy międzynarodowy dzień backupu, który ma zwracać uwagę społeczeństwa na konieczność wykonywania kopii zapasowych. O tej ...
Czytaj dalej →
Jak Dotrzec Do Klietow Blog

Jak dotrzeć do klientów w internecie?

Użytkownik wchodzi na stronę, przegląda ofertę, wychodzi i… to wszystko? Czy opuszczenie strony internetowej oznacza koniec procesu sprzedaży i rozwiewa nadzieję na kolejne złożone zamówienie? ...
Czytaj dalej →
Woocommerce Blog

7 powodów, dla których warto sprzedawać z WooCommerce

Wtyczka sprzedażowa WooCommerce od początku swojego działania została pobrana więcej niż 7 milionów razy. Dzisiaj wspiera ponad 3 miliony sklepów internetowych na całym świecie, czyli ...
Czytaj dalej →
Pozycjonowanie W Google 1

Co wpływa na widoczność w Google?

Co wpływa na widoczność w Google? Szacuje się, że jest ich około 200, ale ich liczba nie jest dokładnie znana. Informacje o istnieniu niektórych to tylko ...
Czytaj dalej →
14 Lead

14 faktów o e-mail marketingu

Niektórzy ogłaszali jego definitywny koniec. Niemałe zamieszanie wprowadziło też RODO. Mimo to e-mail marketing pozostaje jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do klientów. Prowadzisz własny biznes? ...
Czytaj dalej →